Według informacji Radia ZET, Kajetan P. dwukrotnie zaatakował eskortujących go policjantów na pokładzie wojskowej CASY, podczas transportu do kraju. Miał też zeznać, że planował kolejne zabójstwa.

Do incydentu miało dość w trakcie transportu podejrzanego do Polski. Źródła podają, że Kajetan P. próbował najpierw ugryźć w rękę policjanta sprawdzającego zapięcie pasa bezpieczeństwa. Druga próba ugryzienia, tym razem w ucho, miała miejsce podczas kontroli kajdanek na nogach. Informacje od agresywnym zachowaniu 27-latka zostały potwierdzone przez Komendę Główną Policji, przez Iwonę Kuc z zespołu prasowego. Potwierdziła ona w rozmowie z portalem Onet.pl, że Kajetan P. szarpał się z funkcjonariuszami. Powiedziała jednak, że nie ma informacji na temat rzekomych prób pogryzienia. Zapewniła natomiast, że nikt nie ucierpiał w wyniku incydentu.

Wersję zdarzeń podawaną przez media zdaje się potwierdzać fakt założenia podejrzanemu specjalnego hełmu ochronnego, mającego na celu niedopuszczenie do samookaleczenia lub zagrożenia bezpieczeństwu konwojentów.

Kajetan P. zrezygnował z prawa do adwokata i przyznał się do winy. Według reporterów TVP, odmówił także udziału w wizji lokalnej. Podczas składania zeznać w prokuraturze, miał także przyznać, że planował kolejne zabójstwo.

Przebywający już w Polsce Kajetan P. został zatrzymany na Malcie, gdzie ukrywał się przed organami ścigania. Według wstępnych ustaleń, próbował uciec do Afryki Północnej. Po wydaniu zgody na ekstradycję przez maltański sąd został przetransportowany do kraju, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany.

...

Zobacz również