Konfederacja bez Kai Godek. "Panowie wstali i wyszli"

Konfederacja bez Kai Godek. "Panowie wstali i wyszli" Źródło: youtube/wrealu24

Kaja Godek znalazła się poza ugrupowaniem politycznym Konfederacja, której miała być jednym z liderów. Władze konserwatywnej koalicji postawiły aktywistce warunki, których nie mogła zaakceptować.

Kaja Godek w zbliżających się wyborach nie znajdzie się na listach Konfederacji. Okazało się, że nie odpowiadały jej warunki postawione przez władze partii. Według porozumienia aktywiści pro-life mieli być "zepchnięci" na listy wyborcze do mniejszych okręgów.

Kaja Godek wypadła z Konfederacji. Nie zgodziła się na postawione warunki

O swoim odejściu z ugrupowania poinformowała na YouTube w internetowej, konserwatywnej telewizji "wRealu24". W blisko 50-minutowej rozmowie przybliżyła szczegóły swojego odejścia. Wszystko wskazuje na to, że Konfederacja nie traktowała organizacji pro-life jako ważnej części swojego ugrupowania.

- Miałam dzisiaj spotkanie z paroma panami z Konfederacji i skończyło się tak, że panowie wstali od stołu i wyszli. Środowisko naszej fundacji zostało postawione przed ultimatum. Albo się zgadzamy na określone warunki, albo koniec współpracy [...] To nie ma natury konfliktu personalnego, tylko jest to usuwanie określonego postulatu z partii. Postulatu, który miał tam być silnie obecny, wypchnięcia pro-life ze środowiska Konfederacji - powiedziała wa wywiadzie Godek.

Kaja Godek była przeciwna negocjacjom z byłym członkiem PZPR

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto, jak donosi aktywistka, jej fundacja "Życie i Rodzina" jako jedyna część Konfederacji sprzeciwiła się rozmowom z generałem Wileckim. Wojskowy był członkiem PZPR, który w 2000 roku startował w wyborach z ramienia  Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego. W 2008 roku założył stowarzyszenie Pro Milito złożone z byłych oficerów WP i WSI. Według Kai Godek to środowisko nie powinno być koalicjantem Konfederacji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Krzysztof Jackowski ostrzega Polaków przed wielkim oszustwem. Możecie stracić pieniądze
2. 500 plus dla emerytów jeszcze w tym roku! Warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku

Internauci nie są zaskoczeni odejściem aktywistki z Konfederacji. Zdaniem wielu od dłuższego już czasu wisiało to w powietrzu - aktywistka miała dostać niekorzystne miejsca na listach oraz być "uciszana" na czas kampanii wyborczej. Wielu sympatyków Konfederacji uważa to za dobrą decyzję, ze względu na elektorat negatywny, który przyciąga aktywistka.

NAJLEPSZE NEWSY DNIA:

  1. Pan młody uderzył żonę z całej siły podczas dzielenia się tortem weselnym. Goście byli WSTRZĄŚNIECI
  2. Agata Duda rozpłacze się, kiedy to usłyszy. Słynna polityk ujawniła wszystkie grzechy Pierwszej Damy
  3. Niedawno internet obiegało jego zdjęcie w objęciach Dominiki Tajner. Teraz do sieci trafił taniec godowy Daniela
  4. Księżna Kate w jednej chwili zrobiła się czerwona ze wstydu. Przez łobuzerski wyczyn 4-letniej córki
  5. Jest nagranie! Gwiazda "Przyjaciółek" na żywo zaśpiewała kultowa piosenkę tak żenująco, że internauci nie mają litości

Źródło: Youtube

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News