Okazuje się, że po latach walki i głośnych zapowiedzi, prezes Prawa i Sprawiedliwości wycofa się w sprawie, która wydawała się dla niego jedną z najważniejszych. Zapowiedzią tego były słowa na ostatniej miesięcznicy smoleńskiej, które zszokowały zwolenników PiS. Teraz dociekania mediów potwierdza jeden z ludzi z otoczenia prezesa.

Tadeusz Cymański został dokładnie przepytany w kwestii planów Kaczyńskiego. Poseł na Sejm związany z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry ujawnił, że Kaczyński faktycznie chce zerwać z teorią o zamachu smoleńskim. Jak mówi, to, co na razie robi Kaczyński, nazwałby „oswojeniem”. Prezes na razie przygotowuje bowiem swój elektorat pod szokujące dla wielu ogłoszenie.

 – „Oswojenie”, chociaż „przygotowanie” to lepsze słowo. Przynajmniej to bardzo twarda i logiczna wypowiedź – mówił Cymański.

Zdaniem posła, już od dawna Kaczyński wiedział, że aby udowodnić zamach, musi się spieszyć, ponieważ „czas pracuje na jego niekorzyść”. Wszystko dlatego, że mimo głośnych słów i walko o udowodnienie wersji o zamachu i „zdradzie o świcie”, nie udało mu się przez ponad 7 lat udowodnić tego. Do Polski nie sprowadzono nawet wraku Tu-154m. W takim wypadku Kaczyński musi wycofać się ze swoich słów. Najpierw jednak przygotuje na to wyborców.

 Wiadomo było, że czas pracuje na niekorzyść. Dociekanie do prawdy jest trudne i myślę, że prezes świadomy tych spraw, daje wyraźny sygnał. Dla niektórych brak odkrycia i udowodnienia prawdy może być czymś przykrym. Dobrze wcześniej antycypować różny scenariusz wydarzeń – stwierdził Cymański.

źródło: onet.pl

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]


10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

...

Zobacz również