kaczyński
fot. youtube.com/Fakty RMF FM
Mikołaj Pilecki - 17 Czerwca 2018

"Kaczyński zniknął!" Poszukują go zagraniczni dziennikarze

Jarosław Kaczyński przez ostatni miesiąc był fizycznie nieobecny w polityce. Na rzecz swojego ugrupowania pracował jednak ze szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie, gdzie poddawany był wymagającej hospitalizacji. "Gdzie jest Jarosław Kaczyński?", dopytują się zagraniczni dziennikarze.

Na początku maja prezes Prawa i Sprawiedliwości został przyjęty do Wojskowego Instytutu Medycznego, gdzie przeszedł zabieg na zwyrodnionym kolanie. Wokół pobytu Kaczyńskiego w szpitalu narosło wiele legend, którymi tłumaczono stan jego zdrowia. Najpopularniejszą teorią pozostaje oczywiście rak najważniejszych organów. Dziennikarze "wykryli" go na niemal wszystkich najważniejszych organach w ciele polityka. Przez kilka tygodni, podczas których dawny premier znajdował się pod okiem lekarzy, odwiedzały go najważniejsze osoby w państwie, z prezydentem i premierem na czele. Cała sprawa wywołała niemałe zamieszanie w kraju, a każdą wiadomość z WIM obszernie relacjonowano. Choroba Kaczyńskiego nie interesowała, przynajmniej dotąd, zagranicznych dziennikarzy.

"Gdzie jest Jarosław Kaczyński?"

Takie pytanie w artykule dla "The Economist" stawia jego autor. Czyżby ten ważny czas dla Polski został zauważony dopiero teraz, gdy prezes PiS zwany "naczelnikiem" zdążył wrócić do pracy? Artykuł nie stawia żadnej tezy, ma jednak za zadanie zwrócić uwagę zachodniego czytelnika na pozycję, jaką w Polsce zajmuje Jarosław Kaczyński. Brytyjscy dziennikarze bez mrugnięcia okiem nazywają go "liderem", rządzącym "pomimo istnienia prezydenta i premiera". Podobnie jak obywateli Polski ich także zastanawia, dlaczego pobyt głowy Zjednoczonej Prawicy w wojskowej placówce trwał tak długo, jeśli przeszedł w sumie mało wymagający zabieg. Wraz z analizą pobytu Kaczyńskiego w szpitalu, wzrasta również zainteresowanie stanem polskiego państwa i jego wewnętrznej polityki. Dla PiS uwielbiającej trzymać w tajemnicy niemal wszystko nawet obrażenia, którym w wyniku samochodowego uległa szefowa rządu (sic!), nie jest to dobra wiadomość.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zdumiewająca, nagła decyzja Tuska! Opozycja przeciera oczy
  2. Koszmar podczas Mundialu! Samochodem wjechał w tłum kibiców
  3. PiS w euforii. Kilka słów papieża Franciszka zmienia wszystko
<>jaroslaw_kaczynskiIle wzrostu ma Kaczyński, a ile Kwaśniewski? Możesz się zdziwić! [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
jaroslaw_kaczynskiIle wzrostu ma Kaczyński, a ile Kwaśniewski? Możesz się zdziwić! [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
<>jan_pawel_ii11 szokujących faktów o zamachu na Jana Pawła II [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
jan_pawel_ii11 szokujących faktów o zamachu na Jana Pawła II [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: onet.pl