Kaczyński zmienia front? Chwali Merkel i chce umocnienia militarnego Unii Europejskiej

Kaczyński zmienia front? Chwali Merkel i chce umocnienia militarnego Unii Europejskiej Źródło: źródło: wikimedia.org, flickr.com

Takich słów z ust prezesa Jarosława Kaczyńskiego nikt się chyba nie spodziewał. Lider Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie udzielanym Frankfurter Allgemeine Zeitung stwierdził bowiem, że Angela Merkel jest świetnym politykiem, a Unię Europejską należy solidnie dozbroić.

Nie bez powodu dziennikarze FAZ zgłosili się po wywiad właśnie do Kaczyńskiego. Już niebawem nasz kraj odwiedzi Angela Merkel, a więc nie obędzie się bez rozmów dotyczących przyszłości Unii Europejskiej i miejsca Polski w jej strukturach. Kaczyński zaskoczył jednak wszystkich swoją pochwałą wobec Angeli Merkel.

 - Ewentualność pozostania Angeli Merkel na stanowisku kanclerza Niemiec to najlepszy z punktu widzenia Polski wynik wyborów za Odrą - oświadczył prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że Merkel jest o wiele lepszym politykiem od zdobywającego coraz większe poparcie w Niemczech Martina Schulza. Jak stwierdził szef partii rządzącej, Merkel jest o wiele bardziej ułożona i nie wybucha tak, jak ma to w zwyczaju Martin Schulz. Ponadto, obecna kanclerz nigdy nie była tak "antypolska jak jest Schulz".

 - Reprezentujący SPD były szef Parlamentu Europejskiego ma słabość do Rosji, a ponadto jest znany z niepanowania nad sobą, ataków oraz krzyków. Jest lewicowym ideologiem, a Angela Merkel nigdy nie wypowiadała się w tak antypolskim tonie jak on - komentował Kaczyński.

To jednak nie koniec rewelacji. W kwestii Unii Europejskiej lider Prawa i Sprawiedliwości oświadczył, że wspólnotę należy dozbroić. Kaczyński chce, by Unia zmieniła się w supermocarstwo atomowe, co miałoby być przeciwwagą dla zakusów wschodu. Jego zdaniem, traktaty europejskie powinny zostać zrewidowane, gdyż znacznie osłabiły pozycję UE i zaprowadziły ją w złą stronę.

 - Nie wystarczy jeden czy dwa okręty atomowe. W kontekście narastającego napięcia między Wschodem a Zachodem trzeba być gotowym na konkurencję z Rosją. (...) Traktaty europejskie powinny zostać zreformowane. Trzeba wzmocnić państwa narodowe i ograniczyć kompetencje UE. Musimy się bronić przed monocentryzmem, bo na tym korzystają tylko Niemcy, a inne państwa już nie - mówił Kaczyński.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News