Kaczyński zdradza ile będzie rządził i co zrobi z Polską. Opozycja będzie wściekła

Kaczyński zdradza ile będzie rządził i co zrobi z Polską. Opozycja będzie wściekła Źródło: fot. flickr

Lider obozu władzy, Jarosław Kaczyński, zdradził w jednym z ostatnich wywiadów ile zamierza jego formacja rządzić w Polsce. Prezes PiS ujawnił również czego w tym czasie jego partia dokona. 

Jak informowaliśmy wcześniej, minister finansów Mateusz Morawiecki w rozmowie z mediami stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość będzie w Polsce rządziło do roku 2031.

Z tym nie zgadza się jednak prezes PiS, Jarosław Kaczyński, który swojego ministra nazywa defetystą.

 - Mateusz Morawiecki mówiąc, że PiS będzie rządzić do 2031 roku, jest defetystą - powiedział w rozmowie z Onetem prezes PiS.

Jak dodał, realizacja planu jaki stworzył dla Polski zajmie co najmniej 8-12 lat a to będzie dopiero "początek". Według lidera obozu władzy, jego formacja będzie rządzić o wiele dłużej.

Kaczyński zdradził również jakie ma plany na najbliższą przyszłość jeśli chodzi o reformy państwa. Głównym celem prezesa PiS jest przebudowa Polski z "państwa teoretycznego" w państwo "prawdziwe". Jak zauważa, główną przeszkodą stojącą na drodze do celu jest fakt, iż "po upadku komunizmu państwo nie zostało zbudowane całkowicie od nowa".

 - To "państwo teoretyczne" zabezpieczono na wiele sposobów, poprzez regulacje prawne. A znoszenie tych przepisów powoduje duży opór i zarzuty, że łamiemy konstytucję. A nie da się demokracji i wolnego rynku zbudować na szkielecie państwa komunistycznego. Trzeba zbudować całkiem nowe państwo. I my to robimy - oświadczył Kaczyński.

Takie zapowiedzi prezesa Kaczyńskiego z pewnością nie zachwycą opozycji, która stara się doprowadzić do upadku jego rządu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News