Przed Beatą Szydło trudne miesiące. Będzie musiała pożegnać się z kilkoma swoimi ministrami. Prezes PiS wymienił już nazwiska a minister Błaszczak potwierdza informacje.

Choć wielu dziennikarzy żywiło takie nadzieje – w czasie kongresu PiS w Przysusze nie wskazano, którzy ministrowie pożegnają się ze swoimi resortami. Do dymisji jednak dojdzie i Jarosław Kaczyński nie stara się nawet odpierać spekulacji.

Premier Jarosław Kaczyński wskazywał na zgrzyty. To jest czas, żeby wyeliminować to, co niedociągnięte – powiedział Mariusz Błaszczak, odnosząc się do kongresu w Przysusze.

Minister spraw wewnętrznych nie chciał bezpośrednio odnosić się do obecnych w mediach plotek na temat dymisji ale przyznał, że prezes wymienił już konkretne nazwiska. Na celowniku Kaczyńskiego są Konstanty Radziwiłł, Andrzej Adamczyk i Witold Waszczykowski. Do dymisji dojdzie najprawdopodobniej w listopadzie.

Nikt nie jest przypisany do swojej funkcji. Podlegamy ocenie. Jak dodał, zmiany, do których zobowiązał się rząd, wymagają czasu – powiedział Mariusz Błaszczak

...

Zobacz również