Kaczyński udaje przed Polakami? Polityk ujawnia prawdę

Kaczyński udaje przed Polakami? Polityk ujawnia prawdę Źródło: yt/Fakty RMF FM

Kaczyński udaje przed kampanią do wyborów europarlamentarnych? Leszek Miller właśnie udzielił wywiadu, w którym ocenił kondycję Prawa i Sprawiedliwości. Szczególną uwagę zwrócił na próby przysłaniania wpadek partii.

Kaczyński w ocenie Leszka Millera zakłada maskę, aby nie wywoływać negatywnych nastrojów w sprawie polityki unijnej. Liczne konflikty na linii Bruksela-Warszawa z pewnością odbijają się na wizerunku partii, a dziś posłowie PiS boją się o wyniki nadchodzących wyborów europarlamentarnych.

Co Leszek Miller powiedział o PiS-ie? Kaczyński może być w szoku

Były premier udzielił wywiadu Wirtualnej Polsce. W studio podsumował miony rok i ocenił działania rządu. Chociaż po śmierci syna wycofał się z aktywnej polityki, to chętnie występuje teraz w roli komentatora. - To, co się rzuca najbardziej, to tendencje antyunijne, wprawdzie pod koniec roku modyfikowane. Już flaga europejska nie jest szmatą, a w ogóle inne flagi zostały z magazynu wyciągnięte, otrzepane z kurzu, być może nawet wyprane - mówił o rządzie PiS. Miller zasugerował także, że dochodzi do licznych aktów "radykalizacji obozu władzy w kilku obszarach". Przypomniał wystąpienia Beaty Szydło, gdzie premier występowała na tle jedynie flag polskich. Dzisiaj w partii wielkie poruszenie i próba zasłonięcia minionych błędów. Były premier odniósł się także do tego, jak wygląda retoryka Jarosława Kaczyńskiego. - To jest zasługa zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego i rosnącym przekonaniem wśród sporej części Polaków, że PiS w gruncie rzeczy już nie tyle siłą eurosceptyczną, ale antyunijną. Z taką twarzą Prawo i Sprawiedliwość nie może startować w wyborach, więc będzie czyniło wszystko, żeby na tą twarz założyć prounijną maskę - powiedział dziennikarzom polityk. Ponownie odniósł się do działań PiS, niejako podsumowując politykę w ogóle.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Nieprawdziwa teza w polityce jest taka, że prawda zawsze sama się obroni. Rzadko kiedy sama się broni, zwłaszcza jak trafia na rozmaitych manipulatorów - przyznał w rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski. Leszek Miller przez ostatnie miesiące regularnie komentuje wydarzenia z kraju i ze świata. Z aktywnego polityka zmienił się w żywo zainteresowanego komentatora. Z pewnością słowa, które powiedział o maskowaniu postaw antyunijnych, dotrą do Jarosława Kaczyńskiego. Czy będzie chciał odpowiedzieć byłemu premierowi?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zaraz specjalne głosowanie w Sejmie! PiS chce przepchnąć szokującą ustawę
  2. Chytry plan PiS ostatnią deską ratunku. Zwiększy elektorat albo pogrąży formację
  3. Ta decyzja PiS zmieni życie nas wszystkich. Będzie jeszcze gorzej
  4. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
  5. Czy koty wyczuwają choroby? Wszystko, co trzeba wiedzieć
Następny artykuł