Słowa Jarosława Kaczyńskiego po raz kolejny sprowokowały dyskusję na temat rzekomych planów Prawa i Sprawiedliwości dotyczących wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Politycy partii bardzo szybko skomentowali więc narastające spekulacje, ostatecznie rozwiewając wszelkie wątpliwości obywateli.

– Nikt nie narzuci nam swojej woli z zewnątrz; nawet jeśli w pewnych sprawach będziemy w Europie sami, to pozostaniemy tą wyspą wolności, tolerancji, tego wszystkiego, co tak silnie było obecne w naszej historii – powiedział Jarosław Kaczyński podczas wczorajszej miesięcznicy, czym sprowokował serię domysłów związanych z potencjalnymi planami Polexitu.

Do kontrowersyjnych słów prezesa PiS bardzo szybko odniosła się więc rzeczniczka partii Beata Mazurek. Stwierdziła ona, iż ugrupowanie wcale nie zamierza wyprowadzić Polski z Unii, a plotki są niechlubną zasługą opozycji.

– Wielokrotnie już mówiliśmy, że nie zamierzamy wychodzić z UE, ale zupełnie inaczej postrzegamy politykę zagraniczną, nie prowadzimy jej na kolanach jak PO, tylko jesteśmy suwerenni. (…) Dla rządu PiS najważniejsze jest bezpieczeństwo, to, że mamy być suwerennym krajem. (…) Jesteśmy za byciem w UE, to się nie zmieni – stwierdziła w bardzo stanowczy sposób Mazurek.

Komentarz rzeczniczki rozwiewa więc wszelkie wątpliwości obywateli dotyczące ewentualnego Polexitu. Czas jednak pokaże, w jaki sposób politycy partii będą prowadzili narrację związaną z relacjami Polski i UE.

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków