Każdy polityk musi liczyć się z tym, co nieuniknione – z kresem swojej kariery. Rzadko jednak ważne osobistości na szczytach władzy informują z wyprzedzeniem, w jakim wieku będą chciały się wycofać. Dlatego też deklaracja Jarosława Kaczyńskiego jest zaskakująca. Prezes właśnie określił, kiedy przejdzie na emeryturę!

W rozmowie z Polską Agencją Prasową, prezes Prawa i Sprawiedliwości długo komentował konflikt prezydenta Andrzeja Dudy z Ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem oraz o przyszłości Unii Europejskiej. Między tymi tematami wypowiedział jednak pewne zdanie, które można interpretować jako zamiar wycofania się z walki politycznej.

Gdy prowadzący wywiad zapytał prezesa o prognozę dalszych szans Unii Europejskiej, padła taka deklaracja: Za dziesięć lat na pewno nie będę już uczestniczył w życiu politycznym, jestem już długo na scenie politycznej.

Te słowa wskazują na to, że lider PiS nie wyprzedzi stażem w polityce osoby, której wiek często poruszał, czyli mowa tu o Konradzie Adenauerze, premierze RFN, jednym ze współzałożycieli Wspólnot Europejskich, który rządził w Niemczech aż do 87 roku życia.

Jarosław Kaczyński 18 czerwca skończy 67 lat. Zgodnie ze swoją wypowiedzią prezes zamierza brać udział w wyborach w 2019 i 2023 roku, natomiast w 2027 roku odejdzie z polskiej polityki.

...

Zobacz również