Od dawna zapowiadane radykalne zmiany w rządzie wreszcie staną się faktem. Chociaż o rekonstrukcji rządu mówi się od lipca, teraz Jarosław Kaczyński ukrócił wszystkie plotki. Wiadomo już, kto straci pozycję. Wybór następcy jest jednak najbardziej szokujący.

O zmianach rządu media huczą od wielu miesięcy. Na kongresie koalicji Zjednoczonej Prawicy prezes PiS Jarosław Kaczyński także podkreślał, że 2 lata rządów są odpowiednim momentem na oceny i wnioski. I już od tego momentu media spekulowały, którzy ministrowie są najbardziej zagrożeni.

Teraz już wiadomo na pewno. Jak podaje „Rzeczpospolita”, Jarosław Kaczyński spotkał się w piątek z posłami PiS z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Według informacji pochodzących od anonimowych informatorów spośród polityków partii – prezes Kaczyński poinformował o konkretnych zmianach.

Lider partii rządzącej miał umieścić Zbigniewa Ziobrę wśród „najsprawniejszych” ministrów rządu. Według informacji, do których dotarł dziennik, prezes PiS jest z niego najbardziej zadowolony spośród wszystkich członków Rady Ministrów.

Równocześnie, mimo ogólnego zadowolenia z 2 lat pracy, prezes Kaczyński ma swoje typy, odnośnie do tego, kto powinien stracić stołek. Jak się okazuje, pierwszy w kolejności do straty stanowiska jest minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Ma on zostać zdymisjonowany w listopadzie. Jego następcę, jak podają media, wyłoni nie prezes PiS, ani premier Beata Szydło, ale sam prezydent Andrzej Duda. Jest do ze strony Kaczyńskiego ukłon w stronę prezydenta, który od pewnego już czasu dąży do wzmocnienia swojej pozycji.

Prezes PiS miał w rozmowach z posłami z regionów wymienić jeszcze jednego zagrożonego ministra. Co do jego dymisji nie ma jednak jeszcze pewności. Jednakże nie powinien czuć się zbyt pewnie obecny minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków


Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]

Źródło: rp.pl

...

Zobacz również