Kaczyński zaniemówił. Tusk właśnie ujawnił, że Putin ZABIŁ...

Kaczyński zaniemówił. Tusk właśnie ujawnił, że Putin ZABIŁ...

Ostro eskaluje konflikt dyplomatyczny pomiędzy Rosją, a Wielką Brytanią. We wszystko wmieszał się szef rady Europejskiej Donald Tusk. Mocne słowa o Władimirze Putinie. Kaczyński jest w ciężkim szoku.  

Narasta napięcie. Według brytyjskich śledczych były funkcjonariusz GRU Siergiej Skripal, który działał na rzecz Anglii został otruty przez Rosjan. Zabity został również Nikolai Ghluskov uznawany ze jednego z najbardziej zaciekłych rywali Władimira Putina, którego ciało odnaleziono w jednym z londyńskich mieszkań.

Donald Tusk ujawnia

Premier Wielkiej Brytania odebrała to jako otwarty atak na jej kraj. Teraz głos zabrał Donald Tusk. - Wyrażam pełną solidarność z brytyjską premier Theresą May w związku z brutalnym atakiem, zainspirowanym prawdopodobnie przez Moskwę - stwierdził polityk na Twitterze.

Deklaracja szefa RE

W związku z powyższym Tusk stwierdził, iż sprawa jest na tyle poważna, że wyraża możliwość poruszenia jej na forum najbliższego szczytu UE. -  Dla prawdziwych przyjaciół powinno to być oczywiste: gdy dochodzi do rozpowszechniania fałszywych informacji, ingerowania w nasze wybory i atakowania ludzi z użyciem środka paralityczno-drgawkowego na naszym terytorium, odpowiedzią powinny być nie transatlantyckie sprzeczki, lecz transatlantycka jedność - powiedział szef Rady Europejskiej. Słowa Donalda Tuska są bez wątpienia ogromnym szokiem dla Jarosława Kaczyńskiego. Tak ostrej wypowiedzi wymierzonej we Władimira Putina z ust szefa Rady Europejskiej bowiem jeszcze nie było. Proponowane linki: 1. Nikolai Glushkov zamordowany przez służby Władimira Putina 2. Szok w Wielkiej Brytanii! Premier: Rosja nas zaatakowała Źródło: wp.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News