Kaczyński zadał Tuskowi cios, ale teraz dostał potężną odpowiedź. Kto wygra to starcie? Na razie remis

Kaczyński zadał Tuskowi cios, ale teraz dostał potężną odpowiedź. Kto wygra to starcie? Na razie remis

Jarosław Kaczyński od lat toczy głośny spór z Donaldem Tuskiem. Obecnie konflikt przeniósł się na arenę europejską, ponieważ Tusk walczy o reelekcję na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Walka staje się coraz bardziej emocjonująca i jest decydującym starciem podsumowując długotrwały spór. 

Kaczyński zadał Tuskowi cios podczas spotkania z Angelą Merkel, kiedy to zamiast negocjować poparcie kandydatury byłego premiera na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, prezes PiS zadeklarował kanclerz Niemiec, iż rozważane jest wydanie za Tuskiem europejskiego nakazu aresztowania. Stanowisko zszokowało Angelę Merkel i ewidentnie zasiało ziarno niepewności.

Donald Tusk odniósł się do medialnych doniesień zapoczątkowanych przez renomowany "Financial Times" i informatorów gazety w postaci unijnych dyplomatów. Trzeba przyznać, że riposta jest naprawdę celna i powoduje, że wynik na teraz to ewidentnie 1:1. Były premier odniósł się w ten sposób do hipokryzji polityków PiS, którzy wielokrotnie piętnowali "donoszenie na Polskę niemieckim mediom i politykom". Podobnie sprawa ma się, jeśli chodzi o donoszenie do Parlamentu Europejskiego. To samo co posłowie opozycji teraz, robili za czasów rządów PO europosłowie PiS.

- Ładnie to tak donosić na Polaka Niemcom? - zripostował Tusk.

W starciu Kaczyńskiego z Tuskiem remis. Kto zada ostateczny cios? To może być ważniejsza walka niż nam się wydaje...

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News