Na horyzoncie polskiej polityki pojawił się kolejny konflikt. Choć jest kontynuacją starej już sprawy, wciąż budzi skrajne emocje. Mówi się, że Jarosław Kaczyński wypowiedział prawdziwą wojnę Aleksandrowi i Jolancie Kwaśniewskim.

Prokuratura prowadzona przez Zbigniewa Ziobrę postanowiła powrócić do sprawy sprzed dekady, czyli z czasów pierwszego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Wtedy to za sprawą Józefa Oleksego, ówczesnego szefa SLD podjęto kwestię ogromnego bogactwa, które zgromadziła para prezydencka. Padło podejrzenie, że jego źródłem są oszustwa podatkowe. Wszczęte na nowo dochodzenie dotyczy prania brudnych pieniędzy i przestępstw skarbowych.

 Trwa zaawansowane postępowanie dowodowe, w którego toku przesłuchiwani są kolejni świadkowie. Postępowanie w dalszym ciągu jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom – informuje prowadzący śledztwo prok. Ireneusz Kunert z Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Według Onetu prokuratura w Katowicach jest jedną z najbardziej zaufanych placówek ministra sprawiedliwości. Zarzuty odpiera były prezydent mówiąc, że wszystkie rozliczenia z danin na rzecz państwa wykonuje wraz z żoną poprawnie. Według niego motywacja wymiaru sprawiedliwości jest czysto polityczna, a jej celem jest zniszczenie jego i jego żony.

– Zarówno ja, jak i moja żona rozliczamy się co roku z urzędem skarbowym i żadnych nieprawidłowości nie ma. Są na to dokumenty, które przecież można sprawdzić. W całej tej sprawie chodzi o to, by znaleźć bat na Kwaśniewskich – mówi Kwaśniewski.

źródło: Newsweek Polska

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia

Zobacz również