Nieoczekiwana decyzja Kaczyńskiego. WYJEŻDŻA z Polski

Nieoczekiwana decyzja Kaczyńskiego. WYJEŻDŻA z Polski Źródło: Fot. Flickr (Piotr Drabik) - Pixabay (Henryk Niestrój)

Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości i prezesa partii są zaniepokojeni. Kaczyński podjął bowiem nieoczekiwaną decyzję i... wyjeżdża z Polski. Sprawdźcie, dokąd.

Na Węgrzech wielkimi krokami zbliżają się wybory parlamentarne. Viktor Orban, węgierski premier uznawany jest za politycznego sobowtóra Kaczyńskiego. Nie kryje z resztą sympatii i poparcia dla Polskiej partii rządzącej. To z nim związany jest nieoczekiwany wyjazd prezesa PiS, który raczej stroni od takich podróży. Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek powiadomiła, że 6 kwietnia Jarosław Kaczyński uda się do Budapesztu. Powodem wizyty jest udział w uroczystości odsłonięcia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej.

Kaczyński wyjeżdża z Polski

Pomnik stanie w dzielnicy Budafok-Teteny na znak przyjaźni polsko-węgierskiej. Media nieoficjalnie podają, że w trakcie wydarzenie obecny będzie na Węgrzech również premier Mateusz Morawiecki. Wybory na Węgrzech będą miały miejsce już 8 kwietnia. Orban już twierdzi, ze w razie chybionej decyzji jego rodaków Węgry staną się "krajem imigracyjnym". – My, Węgrzy, mamy jedną ojczyznę. (…) Wystarczy raz podjąć złą decyzję, zrobić niewłaściwy krok i nie da się zahamować na równi pochyłej – mówił Viktor Orban. Do tego dodawał, że "w stolicy Węgier dobrze jest mieszkać, wychowywać dzieci i mieć świadomość bezpieczeństwa swojej rodziny, lecz w miastach imigracyjnych już tak nie jest". Jak widać na Węgrzech pomnik ofiar smoleńskich już niedługo będzie dumnie stał w stolicy. Tymczasem w Polsce, według sondażu Kantar Millward Brown, prawie połowa badanych sprzeciwia się budowie pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej na placu Piłsudskiego w Warszawie.Najlepsze newsy dnia:

  1. Chodakowska nową gwiazdą Kurskiego. Fani: „Czemu w TVPiS?!”
  2. Widzowie Voice of Kids zszokowani. Co tam się wydarzyło?!
  3. Paweł z M jak miłość miał wypadek samochodowy. „Ma rozległe obrażenia”
Źródło: natemat.pl Następny artykuł