Kaczyński właśnie skomentował wybór Tuska. Użył kontrowersyjnej metafory o kozie...

Kaczyński właśnie skomentował wybór Tuska. Użył kontrowersyjnej metafory o kozie...

Zakończyła się bitwa pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem, która zakończyła się wyborem tego drugiego na szefa Rady Europejskiej. Lider PiS na gorąco skomentował wybór dokonany przez wszystkich unijnych członków oprócz Polski. 

Kaczyński początkowo odmówił komentowania wyboru Donalda Tuska, kiedy na parkingu doskoczyła do niego dziennikarka TVN24. Postanowił odnieść się do tematu dopiero na specjalnej konferencji.

Prezes PiS twierdzi, że wybór Tuska to bardzo złe wydarzenie w historii Unii Europejskiej.

- Został wybrany polityk, który łamał reguły obowiązujące UE, przede wszystkim regułę neutralności. Z kolei Beata Szydło dzielnie broniła polskich interesów, wbrew wszystkim. 

- Pokazała, że Polska ma własne zdanie. Pokazała, że Tusk nie będzie mógł funkcjonować pod biało-czerwoną flagą. Zerwał lojaność wobec własnego państwa - mówił Kaczyński.

W tym momencie Kaczyński posłużył się kontrowersyjną, obrazową metaforą...

- Gdybyśmy się zgadzali na wszystko, bylibyśmy w sytuacji tej pochyłej wierzby, na którą każdy może wskoczyć. Jak to się mówi, każda koza może wskoczyć. 

Internauci już spekulują na temat tego, kogo Kaczyński miał na myśli mówiąc o "kozie". To jednak warto zostawić do indywidualnej analizy każdemu czytelnikowi.

Przeczytaj także: 

Wymowny „komentarz” Kaczyńskiego po wyborze Tuska (video)

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News