Szokująca wizja. Rekonstrukcja rządu i wymiana Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego to nie przypadek. Kaczyński właśnie rozpoczął realizację swego pomysłu z 1994 r.

Kaczyński właśnie rozpoczął plan, o którym poinformował w 1994 roku dziennikarkę Teresę Torańską. Prezes wyznał jej wówczas, że „chciałby być emerytowanym zbawcą narodu”.

ZOBACZ TAKŻE: Gowin zdradził największy plan PiS. Kaczyński go rozerwie

Realizacja planu z 1994 roku

Usunięcie się w cień partii i przekazanie władzy Morawieckiemu jest ewidentną oznaką tego, że lider „dobrej zmiany” jest na idealnej drodze do spełnienia swojego planu. Pojawiły się spekulacje, że nie bez przyczyny mianował premierem Mateusza Morawieckiego. Zaskakującym jest również fakt, że nowy szef rządu nie wymienił żadnego z ministrów i pozostawił wybrany wcześniej skład.

Morawiecki ma wymyślić, jak pozbyć się Macierewicza i Szyszko

Swoją opinią na ten temat z czytelnikami wiadomosci.gazeta.pl podzielił się Grzegorz Sroczyński, który przez wiele lat związany był z Gazetą Wyborczą.

Komunikat Kaczyńskiego brzmi tak: „Bierz władzę, przekonaj do siebie elektorat, dogadaj się z pisowskimi koteriami i sam zdecyduj, kogo chcesz wymienić. Wymyśl, jak pozbyć się Macierewicza tak, żeby później nie fiknął. Jak pozbyć się Szyszko, żeby Rydzyk się nie wściekał”. Jeśli Morawiecki sprawnie obsłuży pisowskie koterie, przekona do siebie partię, Kaczyński będzie mu przekazywał kolejne kawałki swojej władzy – napisał dziennikarz.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

ZOBACZ TAKŻE: Ruszyła machina! Kaczyński właśnie odpalił swój plan, który zmieni wszystko

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również