Kaczyński WEZWANY PRZED SĄD. Panika w PiS

Kaczyński WEZWANY PRZED SĄD. Panika w PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński został zgłoszony w charakterze świadka w sprawie dotyczącej przecieków z procesu karnego. Chodzi o proces posła PO Stanisława Gawłowskiego. Polityk oskarżany jest o łapówkarstwo. 

Wiosną tego roku posłowi Platformy Obywatelskiej Stanisławowi Gawłowskiemu prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne. Początkowo mówiono o wręczeniu przez niego 100 tys. złotych łapówek, niedługo później poinformowano o 300 tysiącach. Sprawa jest nie tylko karna, ale i polityczna, od kiedy do dyskredytowania całej opozycji wykorzystuje ją Zjednoczona Prawica. Z tego powodu wszczęto oddzielne śledztwo ws. wycieków ze sprawy, które wykorzystywała np. Telewizja Polska. W tym procesie świadkiem zostanie sam Jarosław Kaczyński, który choć nie powinien, pochwalił się wiedzą, dotyczącą "nowych zarzutów", które po wakacjach mają być postawione posłowi PO. Wszystko stało się z inicjatywy Romana Giertycha.

Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany?

Kiedyś przyjaciele, a dziś najwięksi wrogowie - tak przedstawia się relacja Giertycha i Kaczyńskiego, którzy dokonali politycznego rozstania po upadki pierwszego rządu PiS w 2007 roku. Od niedawna mecenas pomaga walczącym w sądach z obecną władzą przedstawicielom opozycji. Wiele wskazuje na to, że tym razem dawny minister edukacji może sporo namieszać. Jak powiedział na antenie TVP Jarosław Kaczyński, Gawłowski "zaraz po wakacjach będzie miał kolejne zarzuty". Skąd taka wiedza u oficjalnie szeregowego posła? To samo pytanie zadał sobie właśnie Roman Giertych, który postanowił o zgłoszeniu prezesa jako świadka w tej sprawie. - Jarosław Kaczyński zgłoszony na świadka w sprawie przecieków ze śledztwa prowadzonego przeciwko posłowi Stanisławowi Gawłowskiemu. Po wczorajszej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na antenie TVP, który ogłosił, że we wrześniu poseł Stanisław Gawłowski będzie miał postanowione nowe zarzuty karne, konieczne jest wezwanie go na świadka w sprawie, która odnosi się do przecieków z postępowania przeciwko Gawłowskiemu [...]. Informowanie stron postępowania karnego o czynnościach procesowych stawiania nowych zarzutów za pośrednictwem TVP poprzez informacje ogłaszane przez lidera partii rządzącej jest instytucją nieznaną polskiej procedurze karnej. W tej sytuacji należy przyjąć, że poseł Jarosław Kaczyński, bez żadnego trybu, pozyskał informacje, które odnoszą się zarówno do treści, jak i do terminu czynności w sprawie, która jest objęta tajemnicą śledztwa - czytamy na profilu Giertycha a Facebooku. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. PiS spróbuje kupić wyborców?! Wyższe emerytury nie tylko przez waloryzację
  2. To dopiero początek afer z Szydło i limuzynami! Przyłapali ją
  3. Wojciechowska padła ofiarą oszustów! Tragedia podróżniczki
  4. Twój pies na pewno Cię okłamuje. Będziesz zaskoczony w jaki sposób
  5. SZACUN! Radek Majdan wypruwa sobie żyły
Roman Giertych. Fot. Facebook.pl/Roman Giertych - strona oficjalna Jarosław Kaczyński. Fot. Wikipedia.org Stanisław Gawłowski. Fot. Wikimedia.org źródło: Facebook.pl/Roman Giertych
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News