Jarosław Kaczyński zaszokował Polaków! Tak brutalnego ataku na TVN nie było jeszcze nigdy w historii Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes partii rządzącej już podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej zdecydował się zabrać głos w sprawie problemu antysemityzmu. Kaczyński przyjął niezwykle stanowczy ton, który zadziwił wielu zebranych pod Pałacem Prezydenckim obywateli.

Kaczyński nie przebiera w słowach

– Musimy być tu zdecydowani, musimy być tutaj twardzi, musimy bronić prawdy o tym, co działo się w Polsce w czasie II wojny światowej. Ale ta obrona prawdy musi być prowadzona zawsze z pamięcią o tych wiecznych słowach św. Pawła – zło dobrem zwyciężaj; o słowach, które tak często cytował nasz błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Diabeł podpowiada pewną bardzo niedobrą receptę, tą chorobą jest antysemityzm – deklarował bezpośrednio Kaczyński.

Co ciekawe, w najnowszej rozmowie z „Do Rzeczy” polityk poszerzył swą myśl. Postanowił także ujawnić, kto jego zdaniem jest odpowiedzialny za narastającą niechęć do Żydów.

ZOBACZ TAKŻE: Afera! Wyciekły tajne przekazy rządu PiS

Winni są…

– W moim przekonaniu, wszystko, co zrobił TVN, wszystko, co działo się przy marszach niepodległości w poprzednich latach, było czystą, zaplanowaną prowokacją – stwierdził stanowczo prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jego słowa natychmiast wywołały bezpośredni odzew ze strony opozycji. Odpowiedział mu były szef sejmowej komisji spraw zagranicznych i eurodeputowany z ramienia Platformy Obywatelskiej, Paweł Zalewski.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal! PiS miał zdelegalizować neonazistów, ci w najlepsze rekrutują nowych członków

– Wysyła sprzeczne sygnały w zależności od tego, do kogo się zwraca. (…) Jarosław Kaczyński buduje sobie poparcie na niechęci i wrogości do innych, raz są to uchodźcy, o których mówi, że przenoszą zarazki, a innym razem np. ONR krzyczący antysemickie hasła zupełnie bezkarnie – powiedział w rozmowie z Fakt24 polityk.

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS


Ale WSTYD! Największe wpadki słowne Jarosława Kaczyńskiego

...

Zobacz również