Wydawca pikio.pl IBERION SP. z.o.o.

Kaczynski wpadł w KOCIOŁ na Wawelu! Kilkadziesiąt osób chciało go rozerwać

Kaczynski wpadł w KOCIOŁ na Wawelu! Kilkadziesiąt osób chciało go rozerwać

Miesięcznice pogrzebu pary prezydenckiej są dla Jarosława Kaczyńskiego okazją do odwiedzenia ich sarkofagu. Odwiedziny te często spotykają się z ostrymi protestami mieszkańców Krakowa.

Jak informuje dziennik.pl, prezes PiS Jarosław Kaczyński modlił się w sobotę wieczorem przy sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich w katedrze wawelskiej w Krakowie. Wjazdowi prezesa na Wawel towarzyszył prawdziwy kocioł. Kilkudziesięciu przeciwników Kaczyńskiego chciało go rozerwać gdy udawał się do grobowca, wszystkiemu towarzyszyły głośne okrzyki, buczenie i hasła tj. "Będziesz siedział!". Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez PAP w PiS, prezesowi towarzyszyła premier Beata Szydło. Na Wawel zjawili się również minister Adamczyk, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Nad wszystkim kontrolę miała policja która w dużej liczbie funkcjonariuszy zabezpieczała te demonstracje. 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób zmierzających na uroczystości z okazji 70. rocznicy mordu w Katyniu. Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się w Krakowie 18 kwietnia 2010 r. Źródło: dziennik.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News