Wokół działań partii rządzącej trwają nieustanne dyskusje i kontrowersje. Opozycja właściwie w niczym nie zgadza się z PiS-em. I dotyczy to nie tylko opozycji parlamentarnej, ale także parti, które nie weszły do Sejmu.

Po pojawieniu się doniesień medialnych o kampanii reklamowej dotyczącej reformy sądownictwa, partia Razem postanowiła zgłosić sprawę do NIK i prokuratury. Okazuje się bowiem, że kampania finansowana jest przez fundację powiązaną ze spółkami Skarbu Państwa.

Polska Fundacja Narodowa, jak czytamy na Facebooku partii, jest finansowana przez wielkie spółki Skarbu Państwa, zaś jej prezesem jest warszawski radny PiS – Cezary Jurkiewicz. Zdaniem działaczy Razem jest to wykorzystywanie funduszy publicznych na prywatne kampanie partyjne.

Mamy do czynienia ze zwykłym złodziejstwem. PiS dostaje z budżetu dziesiątki milionów złotych rocznie na działalność partii. Ma z czego uczciwie finansować kampanie polityczne. Robienie tego za pośrednictwem rzekomo niezależnej fundacji finansowanej przez państwowe spółki, całkiem poza kontrolą Państwowej Komisji Wyborczej, to skandal – czytamy na Facebooku partii Razem.

Jarosław Kaczyński jest wściekły, że jego partią ma zająć się prokuratura oraz NIK. Prezes Prawa i Sprawiedliwości spróbuje zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić.

fot. facebook.com/partiarazem

Źródło: facebook.com/partiarazem

...

Zobacz również

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Zobacz również