Kiedy Andrzej Duda zapowiedział, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS, w Polsce zawrzało. Oczywiście w tamtym momencie wszystkich interesowały najbardziej losy polskiego sądownictwa. Jednak gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz, zaczęto sobie zadawać inne pytanie – czy Prezydent Duda może liczyć na poparcie PiS w następnych wyborach prezydenckich?

To problem, który spędzał sen z powiek zarówno samemu Dudzie, jak i Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes nie wie bowiem, czy powinien poprzeć urzędującego prezydenta i jednocześnie podważyć własną pozycję w partii, czy też poszukać nowego, mniej popularnego choć bardziej lojalnego kandydata.

Okazuje się jednak, że jeśli ktoś powinien się martwić zaistniałą sytuacją, to z pewnością nie Andrzej Duda. Prezydent znalazł już bowiem nowe ugrupowanie, które z radością poprze go w wyborach prezydenckich.

Potężni sojusznicy

Już od czasu „bitwy o sądownictwo” trzecia siła w parlamencie, ruch Kukiz ’15 zaznacza, że retoryka głowy państwa jest zbliżona do ich własnej. Co więcej, Marek Jakubiak, jeden z liderów Kukiz ’15 oficjalnie przyznał, że klub z chęcią wesprze obecnego Prezydenta nie tylko w medialnych wypowiedziach, ale i w wyborach.

To całkiem prawdopodobne, że Kukiz’15 poprze Andrzeja Dudę w następnych wyborach prezydenckich – przyznał wprost Marek Jakubiak.

– Z całą pewnością prezydent ma ostatnio retorykę bardzo podobną do retoryki Pawła Kukiza i jego ugrupowania – dodał.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

Zobacz również