Duda już nie potrzebuje PiS! Oto nowe ugrupowanie Prezydenta, pomogą mu wygrać wybory

Duda już nie potrzebuje PiS! Oto nowe ugrupowanie Prezydenta, pomogą mu wygrać wybory Źródło:

Kiedy Andrzej Duda zapowiedział, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS, w Polsce zawrzało. Oczywiście w tamtym momencie wszystkich interesowały najbardziej losy polskiego sądownictwa. Jednak gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz, zaczęto sobie zadawać inne pytanie - czy Prezydent Duda może liczyć na poparcie PiS w następnych wyborach prezydenckich?

To problem, który spędzał sen z powiek zarówno samemu Dudzie, jak i Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes nie wie bowiem, czy powinien poprzeć urzędującego prezydenta i jednocześnie podważyć własną pozycję w partii, czy też poszukać nowego, mniej popularnego choć bardziej lojalnego kandydata. Okazuje się jednak, że jeśli ktoś powinien się martwić zaistniałą sytuacją, to z pewnością nie Andrzej Duda. Prezydent znalazł już bowiem nowe ugrupowanie, które z radością poprze go w wyborach prezydenckich.

Potężni sojusznicy

Już od czasu "bitwy o sądownictwo" trzecia siła w parlamencie, ruch Kukiz '15 zaznacza, że retoryka głowy państwa jest zbliżona do ich własnej. Co więcej, Marek Jakubiak, jeden z liderów Kukiz '15 oficjalnie przyznał, że klub z chęcią wesprze obecnego Prezydenta nie tylko w medialnych wypowiedziach, ale i w wyborach. - To całkiem prawdopodobne, że Kukiz'15 poprze Andrzeja Dudę w następnych wyborach prezydenckich - przyznał wprost Marek Jakubiak. - Z całą pewnością prezydent ma ostatnio retorykę bardzo podobną do retoryki Pawła Kukiza i jego ugrupowania - dodał. Źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News