Robert Biedroń już od dawna przyzwyczaja nas, że jego posty w mediach społecznościowych wywołują duży społeczny odzew. Teraz postanowił wypowiedzieć się na Twitterze o głośnej rządowej reformie sądownictwa. 

Prezydent Słupska wyraźnie sugeruje by tak samo jak w ustawie deubekizacyjnej można odbierać emerytury wszystkim posłom, głosującym za reformą PiS-u.

Hmmm może wzorem ustawy dezubekizacyjnej w przyszłości odebrać emerytury wszystkim posłom, którzy głosowali za ewidentnie niekonstytucyjnymi zmianami w sądownictwie??? – spytał Biedroń.

ZOBACZ TAKŻE: Biedroń ostro o Szydło. „To kłamczucha. Gdzie jest 15…

Warto tutaj przypomnieć samą ustawę dezubekizacyjną. Od jej wejścia w października emeryci i renciści, będący funkcjonariuszami Służby Bezpieczeństwa za Polskiej Republiki Ludowej mają obniżone świadczenia. Ustawa wyraźnie miała uderzać w tych funkcjonariuszy, którzy zwalczali opozycjonistów wobec władz PRL.

Biedroń swoim wpisem wyraźnie zasugerował, że ludzie głosujący za reformami przeciw konstytucji, wcale nie są gorsi od ludzi pracujących dla władzy komunistycznej jako szeregowi pracownicy. Wielu bowiem obywateli zostało pozbawionych świadczeń, mimo żadnego związku ze zwalczaniem opozycji.

Wielu internautów jak zwykle skomentowało wpis Biedronia. Chcą oni znacznego rozszerzenia prawa na prezydenta Andrzeja Dudę za niepowołanie sędziów, sędziów dublerów czy premier Szydło, którą nie publikuje wyroków Trybunału Konstytucyjnego.

Jeden z komentujących wyraził takie zdanie: Wszyscy członkowie przestępczej organizacji PiS będą mieli odebrane emerytury oraz majątki które się dorobili. Tutaj nie ma się co pieścić.

ZOBACZ TAKŻE: Biedroń wywołał burzę w sieci. Wszystko przez jeden mem z…

Biedroń jest gotowy zmieniać Polskę

Robert Biedroń należy obecnie do najpopularniejszych medialnie polityków.

Swoją działalność społeczną zaczynał od założenia w 2001 roku fundację Kampanii Przeciw Homofobii. Przez osiem lat był jej prezesem. Był też jedną głównych twarzy środowiska LGBT, walczącym z homofobią.

Przez trzy lata Biedroń sprawował mandat posła w latach 2011-2014 z list Twojego Ruchu Janusza Palikota. Był jedynym zadeklarowanym gejem w historii III RP. Jego mandat wygasł po tym jak został prezydentem Słupska. Mimo, iż nie miał żadnych związków z miastem w II turze wyborów poparło go 57 proc. głosujących.

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS

Kim jest mąż Beaty Szydło? Imponujące! 10 nieznanych faktów z życia premier

Źródło: natemat.pl

...

Zobacz również

Zobacz również