Kaczyński ustępuje? Prosi o natychmiastowe spotkanie z przedstawicielami mediów

Kaczyński ustępuje? Prosi o natychmiastowe spotkanie z przedstawicielami mediów Źródło: fot. flickr / Piotr Drabik

Jak właśnie podała Polska Agencja Prasowa, lider obozu władzy prezes Jarosław Kaczyński poprosił marszałka senatu Stanisława Karczewskiego o jak najszybsze zorganizowanie spotkania z przedstawicielami mediów. Prezes PiS chce z nimi uzgodnić zasady funkcjonowania w Sejmie. 

Początkowo prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński stanowczo zapewniał, że jego formacja nie da się "sterroryzować" opozycji i będzie pracowała tak jak zaplanowano.

Jak się jednak okazuje, po nocnych wydarzeniach pod Sejmem gdzie dochodziło do starć pomiędzy policją a protestującymi, którzy chcieli zatrzymać kolumnę samochodów z premier Szydło i prezesem PiS, lider obozu władzy zmienił zdanie.

Z informacji jakie udało się uzyskać Polskiej Agencji Prasowej wynika, że Jarosław Kaczyński poprosił marszałka senatu Stanisława Karczewskiego o jak najszybsze zorganizowanie spotkania z przedstawicielami mediów, by ustalić z nimi zasady na jakich dziennikarze mieliby funkcjonować w polskim parlamencie.

Jak dodaje PAP, prezes PiS osobiście miał nie być do końca zadowolony z zaproponowanych ograniczeń dla dziennikarzy w Sejmie.

 - Spotkanie z dziennikarzami ma się odbyć w niedzielę. Media dostaną na nie zaproszenie. To spotkanie pozwoli spokojnie spojrzeć na problem i znaleźć rozwiązanie, jak należy ułożyć współpracę dziennikarzy i parlamentarzystów w duchu wzajemnego szacunku i profesjonalizmu. Dla naszego rządu wolność mediów ma szczególne znaczenie. Nigdy nie dopuścimy do sytuacji, by do niezależnej redakcji wkraczały służby specjalne, jak się kiedyś wydarzyło pod rządami PO - powiedział w rozmowie z PAP jeden z polityków PiS, który zastrzegł sobie anonimowość.

Z kolei protestująca opozycja nie dowierza w szczerość propozycji prezesa Kaczyńskiego i zarzuca mu próbę uspokojenia emocji co da obozowi władzy czas na przygotowanie się do kolejnego "uderzenia".

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News