Jarosław Kaczyński ma nowego, politycznego sprzymierzeńca. Prezes PiS nie musi bać się o nową, świeża krew w organizacji. Jedną z większych gwiazd „dobrej zmiany” niespodziewanie został 27-letni kandydat na prezydenta Chełma.

Jarosław Kaczyński może odpocząć po wyborach. Ostatnie miesiące, pomimo tego, że nie były dla PiS najłaskawsze wypromowały nowych, obiecujących polityków partii. Jak się okazuje, nad kandydatem do objęcia stanowiska prezydenta Chełmna rozpływają się wszyscy czołowi politycy PiS. Kim jest mężczyzna, który już teraz jest kreowany na jedną z większych gwiazd obozu partii rządzącej?

Jarosław Kaczyński promuje nową gwiazdę PiS

Prawo i Sprawiedliwość nie słynie z dużej rotacyjności na stanowiskach partyjnych. Wśród polityków brylują raczej doświadczone osoby z głośnymi nazwiskami. Jednakże sam PiS stara się teraz promować całkowicie nową, młodą postać.

Jakub Banaszek ma 27 lat i z wykształcenia jest prawnikiem. Sam w świecie polityki istnieje od 2015 roku będąc wiernym członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Jego pierwszym, poważnym zadaniem było wspomaganie prezydenta Andrzeja Dudy w trakcie wyborów prezydenckich. Jako członek sztabu pomagał w obsłudze DudoBusa.

W dodatku jeszcze w tym samym roku startował z list PiS w wyborach parlamentarnych. Niestety dla mężczyzny, wielkie ambicje i skończony kurs Lidera Dowódców Politycznych nie pozwolił mu zająć mandatu posła. Jak się jednak okazuje, bardzo szybko zjednał sobie lokalną społeczność Chełmna, z którego się wywodzi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Małgorzata Wassermann zmiażdżona? Najlepsze memy po przesłuchaniu Tuska

Sam prezes jest pod wrażeniem

O tym, jak bardzo poważany przez polityków PiS jest młodzieniec jest sam fakt, z jakimi poważnymi osobistościami w partii miał już szansę się spotkać. Sam Jarosław Kaczyński, który ostatnio cierpi na wielkie problemy z nogą stwierdził, że przyjedzie do Chełmna i pomoże mężczyźnie w wygraniu II tury wyborów.

– On zapewnia, że jego współpraca z rządem i samorządem wojewódzkim będzie świetna – agitował były premier na środowym spotkaniu z wyborcami.

Kaczyńskiemu w zachwytach wtórowali także rzecznik PiS Beata Mazurek, jak też minister sport u oraz premier Mateusz Morawiecki. Wszyscy podkreślali, jak dobrym kandydatem jest Banaszek.

– On robi wszystko, co może, by w Chełmie nastąpiła dobra zmiana. Z perspektywy Warszawy już samo jego wejście do drugiej tury jest sukcesem. Rzucił wyzwanie wieloletniej prezydent, choć miał gorszą pozycję startową. Niezależnie jaki będzie wynik wyborów już dziś można powiedzieć, że była to dobra kandydatura – zaznacza Łukasz Kwaśniewski, jeden z bardziej prominentnych działaczy warszawskiego PiS

Czy jego dzielna walka w Chełmnie sprawi, że na prawicy urośnie nowy wielki talent? Co się stanie z jego karierą w najbliższym czasie? O tym przekonamy się w ciągu nadchodzących miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaczyński zmroził wyborców PiS! Prezes podjął decyzję życia
  2. Kolejne osoby nie żyją po zjedzeniu polskich produktów! Uważajcie w sklepach
  3. Pocałunek śmierci dla „smoleńskich dzieci”. Burza, jakiej jeszcze nie było
  4. Znaki zodiaku, które uznane są za NAJBRZYDSZE. Nie chcesz być na liście
  5. NAJRZADSZE RASY PSÓW: NIE SZCZEKA I WSPINA SIĘ PO DRZEWACH.

Franciszek dokonuje cudów? Niewiarygodne zdarzenia z udziałem papieża