Kaczyński ukarany! Odtajniono treść wyroku

Kaczyński ukarany! Odtajniono treść wyroku

Jarosław Kaczyński został ukarany. Ogłoszono wymiar kary. Treść wyroku do tej pory była niejawna, teraz została odtajniona.

Wniosek o ukaranie Prezesa Prawa i Sprawiedliwości w związku z wypowiedzianymi kontrowersyjnymi słowami z mównicy sejmowej został rozpatrzony.

Jarosław Kaczyński ukarany

Szef partii rządzącej usłyszał wyrok. Czego dotyczy sprawa? Już wyjaśniamy. Chodzi o sławetne i piekielnie mocne słowa lidera PiS, które wypowiedział w niezwykle emocjonalny sposób podczas jednej z lipcowych debat. Wypowiedź prezesa PiS była reakcją na słowa Borysa Budki o Lechu Kaczyńskim. Polityk Platformy Obywatelskiej powiedział wtedy, iż Lech Kaczyński darzył szacunkiem demokracje i prawo.

Słowa o bracie wyprowadziły Kaczyńskiego z równowagi

Stwierdzenie przedstawiciela opozycji totalnie rozjuszyło Jarosława Kaczyńskiego. Politykowi bardzo nie spodobało się, wykorzystywanie przez opozycję autorytetu jego brata do bieżącej walki politycznej. W związku z powyższym szef partii rządzącej wszedł na mównice sejmować bez trybu i powiedział - Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego brata. Niszczyliście go! Zabiliście go! Jesteście kanaliami! - wykrzyczał Kaczyński.

Petru zareagował

Na te słowa postanowił zareagować Ryszard Petru, który złożył wniosek do komisji etyki poselskiej o ukaranie lidera PiS. Polityk uznał, iż Jarosław Kaczyński naruszył dobre imię Sejmu. Komisja rozpatrzyła sprawę. Do tej pory wyrok był niejawny, szefowi PiS przysługiwało bowiem prawo do odwołania się. Tego polityk partii rządzącej nie uczynił, w związku z czym ogłoszony został wyrok.

Kara dla szefa PiS

Komisja etyki poselskiej ukarała Jarosława Kaczyńskiego upomnieniem. Za takim wymiarem kary zagłosowało 4 członków komisji, jeden był przeciw, nikt natomiast nie wstrzymał się od głosu. Oprócz tego wniosku zgłoszono też wniosek o umorzenie sprawy oraz o karę nagany. Te wnioski nie uzyskały jednak aprobaty posłów zasiadających w komisji. Proponowane linki: 1. Kaczyński zaniemówił. Tusk właśnie ujawnił, że Putin ZABIŁ... 2. Największa intymna tajemnica Kaczyńskiego ujawniona. "Nie ma żony, ani dzieci, bo..." Źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News