Kaczyński ujawnił wszystko! Zdradził co stanie się z Dudą

Kaczyński ujawnił wszystko! Zdradził co stanie się z Dudą

W Telewizji Polskiej trwa rozmowa z prezesem PiS. Jarosław Kaczyński potwierdził doniesienia Pikio.pl. Szef partii rządzącej z pewnością stwierdził, co stanie się z prezydentem Andrzejem Dudą w najbliższym czasie.

Po tym, jak decyzją senatorów propozycja prezydenta w sprawie referendum konsultacyjnego dotyczącego konstytucji została odrzucona, pojawiły się spekulacje o konflikcie między PiS a Andrzejem Dudą. Część publicystów zasugerowała jednak, że odrzucenie przez Senat projektu referendum jest elementem porozumienia między Nowogrodzką a Pałacem Prezydenckim.

Kaczyński potwierdza. Już wiadomo co z Dudą

Zgodnie z tymi sugestiami, Andrzej Duda zdawał sobie sprawę, że referendum będzie klęską. Aby jednak zachować twarz nie mógł wycofać się ze swojego pomysłu. Aby z tym problemem sobie poradzić, prezydent miał zgodzić się na odrzucenie pomysłu plebiscytu. W zamian za to miał otrzymać gwarancję poparcia go przez PiS w kolejnych wyborach prezydenckich w 2020 roku. Pikio.pl informowało, że tę gwarancję Jarosław Kaczyński może potwierdzić podczas wywiadu w Telewizji Polskiej. Tak też się stało. Prezes partii rządzącej potwierdził, że w 2020 roku Andrzej Duda zostanie poparty przez PiS w wyborach prezydenckich. To jednak oznacza dla głowy państwa całkowite uzależnienie się od obozu władzy. Jeśli bowiem postanowiłby się uniezależnić, jego działania mogą skończyć się tym, że PiS znajdzie innego kandydata.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nagła decyzja chorego Kaczyńskiego! Ogłosi przełomową deklarację w TVP?
  2. Andrzej Duda podpisał nowelę ustaw o sądownictwie
  3. Twój pies na pewno Cię okłamuje. Będziesz zaskoczony w jaki sposób
Jarosław Kaczyński Fot. Flickr Jarosław Kaczyński TVP Fot. YouTube/TVP Info Źródło: TVP
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News