Według Jarosława Kaczyńskiego działania Donalda Tuska mają prowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Prezes wytacza również pewne oskarżenia pod adresem Angeli Merkel.

W wywiadzie udzielonym portalowi wPolityce.pl Jarosław Kaczyński ostrzega przed wizją Europy dwóch prędkości. W rozmowie z Jackiem Karnowskim prezes PiS stawia trafną diagnozę – podział Unii Europejskiej nie posłuży jej państwom członkowskim. Szokujące jest jednak to, że o dezintegrowanie UE oskarża Angelę Merkel i Donalda Tuska.

Brexit to przecież zasługa kanclerz Merkel. Jej decyzje bywają fatalne także dla niej – stwierdził.

Według Kaczyńskiego kanclerz Niemiec podziałała na własną niekorzyść, wynosząc na urząd prezydenta Franka-Waltera Steinmeiera, czym otworzyła drogę Martinowi Schulzowi do objęcia funkcji, którą sama teraz pełni.

Drugim oskarżonym o działanie na niekorzyść Unii Europejskiej jest Donald Tusk. Szefowi Rady Europejskiej oberwało się z kolei za ingerowanie w sprawy Polski.

Jeśli „Polexit” Polsce grozi, to ze strony tych, których reprezentuje Tusk. To jego promotorzy chcą Europy dwóch prędkości – ostrzegł Kaczyński.

...

Zobacz również