Ile zarabia i ile lat ma Donald Tusk?

Ile zarabia i ile lat ma Donald Tusk?

Zarobki wielu polskich polityków ujrzały w ostatnim czasie światło dzienne. Niedawno przyglądaliśmy się finansom prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Jednak okazuje się, że zyski posła to nic, w porównaniu z pieniędzmi, które otrzymuje Donald Tusk. Ile więc zarabia przewodniczący Rady Europejskiej? Ile lat jest już w krajowej polityce?

Duża część polskich działaczy spekuluje, czy były premier wróci do polityki krajowej. Z pewnością sam Donald Tusk kalkuluje wszystkie za i przeciw. Jednym z czynników skłaniających do pozostania na czele Rady Europejskiej mogą okazać się pieniądze. Są bowiem zdecydowanie większe niż te, które mógłby otrzymać w Polsce.

Donald Tusk: Ile zarabia na stanowisku szefa Rady Europejskiej?

Podstawą wynagrodzenia Donalda Tuska jest 25,5 tys. euro brutto miesięcznie. Tej wysokości pensję dostawałby do 1 grudnia 2019 roku, czyli do końca drugiej kadencji. Jednak to nie wszystko, ponieważ pensja szefa RE powiększa się o kolejne dodatki: dieta na wynajęcie hotelu lub mieszkania (około 4 tys. euro miesięcznie), fundusz reprezentacyjny na dowolny wydatek (1,4 tys. euro miesięcznie) oraz refundowane koszty utrzymania i prowadzenia biura przewodniczącego RE. Ostatecznie, po ukończeniu 65 lat, Donald Tusk zdobędzie prawo do otrzymywania emerytury europejskiej, aktualnie obliczanej na 5,5 tys. euro miesięcznie. Łączne zarobki brutto Donalda Tuska od grudnia 2014 roku zostały podliczone na 1,29 mln euro. Po zakończeniu drugiej kadencji w grudniu 2019 roku, Donald Tusk zarobi łącznie 1,85 mln euro. W przeliczeniu na złotówki były premier okazuje się multimilionerem - dzięki swej pracy w Brukseli zarobił zawrotną sumę 9,5 mln złotych.

Ile lat ma Donald Tusk?

Warto zaznaczyć, że Donald Tusk skończył w tym roku 61 lat. Jest więc o 8 lat młodszy od Jarosława Kaczyńskiego, co daje mu prawdopodobnie większe poparcie młodego elektoratu. Czas pokaże, czy były premier zdecyduje się więc powrócić do Polski i tutaj na nowo rozpocząć karierę w całkowicie odmienionej politycznej rzeczywistości. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Usiądźcie! Ujawniono zarobki asystenta Kaczyńskiego
  2. Nowa rekonstrukcja rządu! Szydło, Zalewska, Jurgiel i inni
  3. Udało im się! PiS nie wygra wyborów
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News