Nowe fakty ws. taśm Kaczyńskiego. Mocne zarzuty pod adresem prezesa PiS

Nowe fakty ws. taśm Kaczyńskiego. Mocne zarzuty pod adresem prezesa PiS Źródło: Fot. Flickr

Kaczyński ma problem, gdyż w ostatnich dniach pojawiło się wiele nowych dowodów w sprawie słynnych taśm. Wygląda na to, że to nie koniec, bo pojawiają się nowe fakty, a prezes partii rządzącej usłyszał już mnóstwo zarzutów ze strony komentatorów.

Kaczyński nie spodziewał się ujawnienia nagrań z rozmów dotyczących działań biznesowych spółki Srebrna. W tej sytuacji pod jego adresem pojawia się coraz więcej zarzutów, a wypowiedzieć się w tej sprawie zdążyli już najważniejsi komentatorzy wydarzeń na polskiej scenie politycznej. Polityk musi się mierzyć ze słowami krytyki, co może odbić się na zaufaniu wyborców. W sprawie postanowił wypowiedzieć się również Jacek Dubois, mecenas reprezentujący Geralda Birgfellnera w sądzie. Zabrał on głos podczas audycji w radiu tok.fm, gdzie rozmawiał z Dominiką Wielowieyską.

Kaczyński będzie miał problemy prawne?

Sytuacja prezesa Prawa i Sprawiedliwości nie jest obecnie najłatwiejsza. Kaczyński musi zmagać się z wieloma oskarżeniami, choć wciąż pojawiają się nowe głosy oburzenia. Wypowiedział się między innymi mecenas austriackiego biznesmena, który twierdzi, że Jarosław Kaczyński zwyczajnie oszukał swojego wspólnika. - On doprowadza do sytuacji, kiedy ten VAT nie zostaje zapłacony, bo jak ma zostać zapłacony przez spółkę, która nie posiada własnych środków - twierdzi Jacek Dubois w rozmowie ze znaną dziennikarką, opisując zachowanie byłego premiera. O co chodzi w całej awanturze? Wszystko zaczęło się od informacji, że na słynnej fakturze nie został opłacony podatek VAT. Obowiązek ten należy do wystawiającego, którym był Birgfellner. Jednak Austriak upiera się, że nie miał możliwości opłaty podatku, bo pieniądze na ten cel otrzymać powinien właśnie od Kaczyńskiego. Co więcej, nie tylko nie dostał on kwoty przeznaczonej na opłacenie podatku, ale nie otrzymał również samej zapłaty za swoją pracę na rzecz spółki Srebrna.

Kaczyński oskarżony przez Dubois

- Jarosław Kaczyński, gdy zlecał naszemu klientowi sprawę, mówił, że on o wszystkim decyduje, on podejmuje decyzje, co potwierdzały okoliczności. Mój klient przez rok obserwował, że jedyną osobą decyzyjną był Jarosław Kaczyński. Z kontekstu wynikało, że dojdzie do zapłacenia za wykonaną pracę. I pan Jarosław Kaczyński nagle zmienia narrację i mówi: ja o niczym nie decyduję, nie mam z tym nic wspólnego. To jest moment, w którym dochodzi do przestępstwa oszustwa. Dlatego sprawa jest w prokuraturze, a nie w sądzie cywilnym - powiedział Dubois w rozmowie z dziennikarką tok.fm.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ To nie musi być koniec szokujących informacji o działalności spółki Srebrna. Codziennie pojawiają się nowe wieści na temat działań Jarosława Kaczyńskiego, a afera zaczyna irytować coraz większą liczbę wyborców partii rządzącej. Choć prezes chciałby z pewnością jak najszybciej zapomnieć o sprawie, to najprawdopodobniej nie stanie się to w ciągu najbliższych dni.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dawna ikona TVP, dziś wygląda POTWORNIE. Nie uwierzycie, kto jest jej mężem!
  2. Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Co się dzieje? Powiedziała prawdę!
  3. Gwiazdor Big Brothera po latach zrobił karierę. I naglę zniknął
  4. Wiadomość przekazana przez TVP przeraża. Wraca koszmar ws. dziecka zamkniętego w pralce
  5. Współpracownicy Szelągowskiej „padali jak muchy”. Widzowie poznali kulisy
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: INNPoland Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News