Jarosław Kaczyński ujawnił dziś na antenie TVP jak będą wyglądały zmiany w polskim rządzie. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie tuż po Wiadomościach poruszył temat, który od dłuższego czasu elektryzuje opinię publiczną. Swoimi słowami Kaczyński zaskoczył wszystkich, którzy od tygodni śledzą doniesienia w sprawie rekonstrukcji rządu.

Były premier pod koniec wywiadu odniósł się do kwestii zmian personalnych w polskim rządzie. Roszady miały zostać przeprowadzone w listopadzie, jednak ze słów Kaczyńskiego wynika, że na zmiany na stanowiskach ministerialnych zostaną odłożone.

Rewolucja

Tuż przed wywiadem dziennikarze spekulowali, czy Kaczyński ogłosi się premierem. Wszyscy, którzy spodziewali się konkretów ze strony prezesa PiS srogo się jednak rozczarowali. Czego zatem dowiedzieliśmy się na temat rekonstrukcji rządu?

– Na pewno będzie odłożona w czasie. Pani premier zaproponowała bardzo interesujące zmiany. Jeśli chodzi o decyzję ws. personaliów, to będą podjęte niedługo, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu. Będziemy się kierować powodzeniem w kierowaniu resortem, a także okolicznościami, które nie mają z tym wiele wspólnego. Sama mnie pani pytała o rzeczy, o które 2-3 mies. temu by mnie pani nie pytała. Musimy tak skonstruować rząd, żeby on się dobrze wpisywał w nową, troszkę trudniejszą sytuację – tłumaczył na antenie TVP Kaczyński.

W rozmowie Hołeckiej z Kaczyńskim poruszony został również temat programu 500 plus. Dziennikarka i polityk jednym głosem wychwalali rozwiązanie, twierdząc, że nawet przeciwnicy tego rozwiązania muszą przyznać rację rządowi w tej kwestii.

Zapytany o to, co dotąd nie udało się rządowi, Kaczyński narzekał na ceny autostrad oraz kwestie polityki zagranicznej.

– Ceny autostrad nie spadły, mamy do czynienia z pytaniami ws. infrastruktury, dalej mogłyby pójść zmiany w polityce zagranicznej – wyliczał były premier.

Komentatorzy twierdzą, że te słowa prezesa mogą być zapowiedzią dymisji ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego oraz ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Źródło: gazeta.pl

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

Zobacz również