Kaczyński szczery jak nigdy! Przyznał się do błędu

Kaczyński szczery jak nigdy! Przyznał się do błędu Źródło: fot. youtube.com/Prawo i Sprawiedliwość

Przez lata Jarosław Kaczyński swoją działalnością próbował wpływać na kształt państwa polskiego. Wiele razy także się mylił, o czym mówił raczej niechętnie. Tym razem szczerość prezesa PiS przebiła wszelkie oczekiwania.

Dzisiejsza konwencja Prawa i Sprawiedliwości była konwencją historyczną dla partii, ale przede wszystkim dla Rzeczypospolitej Polskiej. To ona bowiem najbardziej odczuje zmiany płynące z projektów Zjednoczonej Prawicy. Obóz władzy zapowiedział m.in. zmiany w ustawie zasadniczej, obniżenie podatku CIT do 9 proc., szereg nowych dodatków socjalnych oraz obniżenie ZUS dla wybranych podmiotów. Najbardziej kontrowersyjnym z pomysłów jest umożliwienie zagłosowania za swoje niepełnoletnie dzieci. - To są propozycje dla uczciwej części Polaków. I tak powinno być to rozumiane, chociaż trzeba pamiętać, że musimy dbać o porządek. Aby ci, którzy mieli dolce vita, już więcej go nie mieli - powiedział prezes PiS. Wielkim zaskoczeniem podczas transmitowanego przez TVP zebrania Prawa i Sprawiedliwości były natomiast inne słowa prezesa partii, w których to przyznał się do błędu. Trzeba przyznać, że Jarosław Kaczyński nie przyzwyczaił nas do podobnych deklaracji.

Jarosław Kaczyński opowiedział o swojej porażce

Konwencja była jednocześnie pokazem siły Zjednoczonej Prawicy i ogromną laudacją na temat jej sukcesów. Ogłoszono na niej sukces władz i zapowiedzi nowych, daleko idących planów. Podczas niej znalazł się również czas na kilka słów o katastrofie smoleńskiej i upamiętnieniu jej ofiar. Mówiąc o odsłonięciu pomnika ku ich pamięci na warszawskim pl. marszałka Józefa Piłsudskiego, głowa ekipy rządzącej przyznała się do błędu, który postanowiła naprawić. - 10 kwietnia kilkakrotnie zabierałem głos, ale zdarzyły mi się pewne wpadki. To wystąpienie publiczne będzie pokazywane w telewizji, chciałem to nadrobić. Chciałem serdecznie podziękować członkom Komitetu Społecznego Budowy Pomnika, wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękuję. To była wzruszająca chwila, która dodała nam siły. [...] Chciałem także podziękować próbom "Gazety Polskiej", która w tej całej wieloletniej akcji obrony prawdy odegrały wielką rolę - wyznał były premier.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Niesamowite! Stoch odda swoje pieniądze tym, którzy najbardziej go dopingowali.
  2. Oficjalne oświadczenie polskiego MSZ ws. wojny
  3. Beata Szydło wyrzucona z własnego domu. Teraz żyje jak Boczek z Kiepskich
źródło: natemat.pl Następny artykuł