B. premier ujawnia: To Kaczyński zrobił z Wałęsy prezydenta

B. premier ujawnia: To Kaczyński zrobił z Wałęsy prezydenta

Kontrowersje wokół przeszłości politycznej Lecha Wałęsy zdają się nie mieć końca. Społeczeństwo podzielone na dwa obozy toczy ze sobą nieustanny spór o faktyczne wydarzenia z przeszłości pierwszego, demokratycznie wybranego prezydenta RP. Czy jednak Kaczyński nie stoi za karierą polityczną Wałęsy?

Spór Lecha Wałęsy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim trwa w najlepsze. Podczas gdy wielcy politycy polskiego rządu prowadzą wojnę, głos postanowił zabrać były premier RP, Jan Olszewski. Zdaniem polityka, swoją historyczną karierę Lech Wałęsa zawdzięczał własnie Jarosławowi Kaczyńskiemu. Podobno przywódca PiS i były prezydent w przeszłości ściśle ze sobą współpracowali. Odmienne poglądy w końcu podzieliły ich na dwa zupełnie przeciwne obozy. ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński w końcu odchodzi z polityki?! O tych słowach mówi już cała Polska - Przecież Lech Wałęsa zawdzięcza swoją prezydenturę braciom Kaczyńskim, głównie Jarosławowi - wyznaje Jan Olszewski. Słowa byłego premiera budzą sensację, ponieważ można zakładać ich dużą wiarygodność. W końcu polityk był blisko otoczenia obecnego prezesa PiS i byłego prezydenta RP.

Kaczyński miesza w kraju od lat?

Wraz z końcem lat 80-tych zeszłego wieku, drogi Lecha Wałęsy i Jarosława Kaczyńskiego zbiegły na wspólny tor. W roku 1990 Porozumienie Centrum intensywnie wspierało Lecha Wałęsę w wyborach na stanowisko prezydenta Polski. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż partia ta działała pod przewodnictwem obecnego prezesa Prawa i Sprawiedliwości. -  Kaczyńscy mocno angażowali się w to, aby Wałęsa został głową państwa. Spędzali ze sobą mnóstwo czasu, blisko współpracowali, godzinami rozmawiali. I Wałęsa zawdzięcza swoją prezydenturę w dużej mierze Jarosławowi Kaczyńskiemu, który zresztą został u niego szefem kancelarii, a Lech ministrem stanu ds. bezpieczeństwa - wspomina Jan Olszewski ZOBACZ TAKŻE: W końcu! Sąd ujawni, czy Kaczyński kazał lądować w Smoleńsku Nawiązując do wydarzeń związanych z ostatnim konfliktem między politykami, były premier komentuje: - Myślę, że Jarosław powinien wybaczyć Lechowi Wałęsie. Nie powinno być między nimi urazy. Czekam na takie pojednanie. Mam przy tym nadzieję, że oświadczenie Wałęsy w całej sprawie było szczere. Olszewski namawia jednocześnie Wałęsę do przyznania, iż faktycznie w przeszłości działał on pod pseudonimem Bolek i do rozliczenia się ostatecznie ze swojej przeszłości. Fakty pokazują, że na losy kraju Jarosław Kaczyński na wpływ nie tylko od ostatnich wyborów. Jak wyglądałaby dziś Polska gdyby nie działalność prezesa PiS? Tajemnice polityków Wikimedia Commons/ Erdei Katalin Jarosław Kaczyński na Koziarzu. fot. wikimedia / Paweł Zienowicz  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News