Kaczyński bez wątpienia musi teraz mieć się na baczności. Afera KNF, która w ostatnich dniach wyszła na jaw, jest głównym tematem w wielu polskich mediach, gdzie słyszymy o tym, że prezes PiS stracił już kontrolę nad sprawą oraz swoją partią.

Kaczyński przez wielu postrzegany jest jako osoba, która pociąga za sznurki, kierując polskim rządem. Jednak w obliczu ostatnich wydarzeń można odnieść wrażenie, że prezesowi partii rządzącej osuwa się grunt spod nóg. Afera, która wybuchła wokół KNF, stała się niezwykle szybko głównym tematem rozmów w polskich mediach. Słychać również głosy twierdzące, że może się to okazać prawdziwym gwoździem do trumny dla PiS-u.

Kaczyński wciąż milczy

O aferze korupcyjnej w KNF wypowiedzieli się już prawie wszyscy czołowi politycy w naszym kraju. Nadal nie usłyszeliśmy jednak, co o tym wszystkim sądzi sam Jarosław Kaczyński. Przez przeciwników PiS-u porównywane jest to do afery Amber Gold, która wstrząsnęła Polską kilka lat temu. Przedstawiciele obozu władzy starają się stanowczo bronić przed tymi oskarżeniami.

Ich główną linią obrony jest argument, że aktualny rząd prowadzi w tej sprawie liczne procedury, które mają na celu wyjaśnienie całej sprawy. Jednak według niektórych prezes PiS stracił już kontrolę nad swoimi politykami i nie tylko.

W TOK.FM mogliśmy usłyszeć bardzo ostre słowa skierowane pod adresem aktualnej władzy, jak i samego Kaczyńskiego. Gośćmi byli tam prof. Wiesław Władyka oraz publicysta Tomasz Wołek.

– To jest takie mętniactwo. Potworny styl kradzieży, zawłaszczania i upartyjniania państwowych pieniędzy. Ludzie próbują się uwłaszczyć na tym majątku – mówił Władyka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wojciech Jaruzelski ukrywał prawdę o sobie. Szokujące sekrety generała

– Tym ludziom chodzi o władzę, żeby mieć dostęp do forsy. To wyłazi na każdym kroku; prawdziwe oblicze PiS, czyli pazerność i chamskie naciągactwo – dodaje Wołek.

Publicysta w swojej dalszej wypowiedzi stwierdza, że „szambo już wylało”, a sam Kaczyński w ogóle nie kontroluje tego, co robią jego politycy.

– To pokazuje, że Jarosław Kaczyński na to przyzwala albo utracił kontrolę nad partią – kontynuuje Wołek.

Przeciwnicy PiS-u bez wątpienia postarają się wykorzystać tę sytuację do granic możliwości. Trzeba pamiętać, że w przyszłym roku czekają nas wybory parlamentarne, a taka wpadka ze strony rządu może bardzo mocno namieszać podczas burzliwej kampanii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaczyński pożałuje swojej decyzji? Krytyczny efekt 500 plus
  2. Cały internet szydzi z Andrzeja Dudy. Ośmieszył się?
  3. Szydło wyjechała z kraju na piorunujące spotkanie. Cała Europa już o tym mówi
  4. Znaki zodiaku, które mają nosa do interesów! Wróży się im duże pieniądze
  5. Znaki zodiaku, które stworzą długi i szczęśliwy związek. Prawdziwi szczęściarze!

Andrzej Duda i narodowcy, czyli MEMY po obchodach 11 listopada

ŹRÓDŁOtokfm.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.