Po raz pierwszy! Kaczyński stawia Ukrainie twarde ultimatum

Po raz pierwszy! Kaczyński stawia Ukrainie twarde ultimatum Źródło:

Jarosław Kaczyński stawia Ukrainie ultimatum. Twarda deklaracja postawiona naszemu wschodniemu sąsiadowi zaskakuje. O swoim stanowisku lider PiS poinformował za pośrednictwem Gazety Polskiej. 

Najpierw Kaczyński mówił o polskiej obronności.

– Uważam, że powinniśmy sobie postawić za cel zwiększenie wydatków na obronność do 3 proc. PKB. Bez względu na wsparcie sojuszników musimy podnieść radykalnie nasz potencjał obronny. Jeśli chodzi o sprawy czysto wojskowe, to jestem zdania, że powinniśmy działać na rzecz włączenia Polski w amerykański system obrony atomowej. To w mojej ocenie byłoby optymalnym rozwiązaniem  – mówił Jarosław Kaczyński.

Potem postawił Ukrainie ultimatum. Chodzi o odwoływanie się do zbrodniczej tradycji Bandery oraz UPA. To pierwsze tak twarde stanowisko Kaczyńskiego w stosunku do naszego wschodniego sąsiada.

– Jakiś czas temu długo rozmawiałem z prezydentem Poroszenką i powiedziałem mu wprost: z Banderą do Europy nie wejdziecie, trzeba wybrać – albo integracja z Zachodem i odrzucenie tradycji UPA, albo Wschód i wszystko, co się z nim wiąże - mówi lider PiS.

Pośrednio oskarżył również Rosję o finansowanie i sterowanie częścią probanderowskich środowisk na Ukrainie.

– Nie zdziwiłbym się, gdyby część środowisk probanderowskich była wręcz finansowana i sterowana z Kremla – dodaje.

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News