Kaczyński spalił się ze WSTYDU. Jego bliska koleżanka ujawniła pewien sekret z młodości

Kaczyński spalił się ze WSTYDU. Jego bliska koleżanka ujawniła pewien sekret z młodości

Z Zofią Romaszewską Jarosław Kaczyński zna się jeszcze z czasów "Solidarności". Opozycjonistka udzieliła ostatnio głośnego wywiadu "Dziennikowi Gazeta Prawna", w którym odniosła się do hejtu, który spotyka ją ze strony internautów, a także do swoich relacji z prezesem PiS. Działaczka podzieliła się również z czytelnikami nieznaną dotąd informacją na temat Kaczyńskiego.

Romaszewska została zaangażowana przez Andrzeja Dudę do reprezentowania go przed Sejmem w sprawie reformy sądownictwa. Stanowisko pełnomocniczki Dudy sprowadziło na nią falę hejtu ze strony tej części elektoratu Prawa i Sprawiedliwości, która opowiadała się za reformą.

Sympatyczny Kuroń, bojowy Macierewicz, a Kaczyński...

Zofia Romaszewska stara się odciąć od negatywnych komentarzy i nie śledzić obraźliwych wpisów na swój temat. "Staram się tego nie czytać, choć coś tam do mnie dociera" - mówi dziennikarzowi. Kobieta twierdzi, że podczas swojej opozycyjnej działalności atakowano ją bardzo ostro, ale do dziś nie przywykła do wyzwisk pod swoim adresem. Działaczka "Solidarności" w rozmowie z "DGP" ujawnia również wiele ciekawostek na temat innych słynnych opozycjonistów. - Niesłychanie serdeczny, ciepły, empatyczny, bardzo sympatyczny człowiek, trochę babiarz, dowcipny - wspomina Jacka Kuronia. Wiele ciepłych słów Romaszewska skierowała również pod adresem Antoniego Macierewicza. - Bardzo bojowy, miał – podobnie jak Kuroń – bardzo wyraźne koncepcje polityczne, znacznie szersze. Antek chciał nas, czyli KOR, zapisać do międzynarodówki liberalnej - komplementuje ministra obrony narodowej. Co ciekawe, Romaszewska przychylnie wypowiedziała się również o Jarosławie Kaczyńskim, podkreślając jego odwagę. Zaznacza jednak, że prezes PiS miał również pewną wadę - zdaniem działaczki "pisał jak kura pazurem". Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News