Z Zofią Romaszewską Jarosław Kaczyński zna się jeszcze z czasów „Solidarności”. Opozycjonistka udzieliła ostatnio głośnego wywiadu „Dziennikowi Gazeta Prawna”, w którym odniosła się do hejtu, który spotyka ją ze strony internautów, a także do swoich relacji z prezesem PiS. Działaczka podzieliła się również z czytelnikami nieznaną dotąd informacją na temat Kaczyńskiego.

Romaszewska została zaangażowana przez Andrzeja Dudę do reprezentowania go przed Sejmem w sprawie reformy sądownictwa. Stanowisko pełnomocniczki Dudy sprowadziło na nią falę hejtu ze strony tej części elektoratu Prawa i Sprawiedliwości, która opowiadała się za reformą.

Sympatyczny Kuroń, bojowy Macierewicz, a Kaczyński…

Zofia Romaszewska stara się odciąć od negatywnych komentarzy i nie śledzić obraźliwych wpisów na swój temat. „Staram się tego nie czytać, choć coś tam do mnie dociera” – mówi dziennikarzowi. Kobieta twierdzi, że podczas swojej opozycyjnej działalności atakowano ją bardzo ostro, ale do dziś nie przywykła do wyzwisk pod swoim adresem.

Działaczka „Solidarności” w rozmowie z „DGP” ujawnia również wiele ciekawostek na temat innych słynnych opozycjonistów.

– Niesłychanie serdeczny, ciepły, empatyczny, bardzo sympatyczny człowiek, trochę babiarz, dowcipny – wspomina Jacka Kuronia.

Wiele ciepłych słów Romaszewska skierowała również pod adresem Antoniego Macierewicza.

Bardzo bojowy, miał – podobnie jak Kuroń – bardzo wyraźne koncepcje polityczne, znacznie szersze. Antek chciał nas, czyli KOR, zapisać do międzynarodówki liberalnej – komplementuje ministra obrony narodowej.

Co ciekawe, Romaszewska przychylnie wypowiedziała się również o Jarosławie Kaczyńskim, podkreślając jego odwagę. Zaznacza jednak, że prezes PiS miał również pewną wadę – zdaniem działaczki „pisał jak kura pazurem”.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Największe seksskandale w polityce [ZOBACZ!]

...

Zobacz również