Kaczyński nie wytrzymał! Przyłapali go w Sejmie, co za kompromitacja

Kaczyński nie wytrzymał! Przyłapali go w Sejmie, co za kompromitacja Źródło: fot.youtube.com/radioszczecin

Kaczyński będzie znowu obiektem drwin ze strony opozycji i wyborców. Prezes PiS miał problem, żeby utrzymać powagę w trakcie wystąpienia polityka z będącego w koalicji z PiS ugrupowania. Czy szykuje się kolejny skandal?

Kaczyński miał ostatnimi czasy wielkie powody do zmartwień. Kompromitujący partię rządzącą wynik wyborów samorządowych, taśmy Mateusza Morawieckiego, a także walki poszczególnych partii wewnątrz partii nie napawały optymizmem szefa PiS. Jak widać, nawet w tak ciężkich czasach stać byłego premiera na kapkę uśmiechu. Gorzej jednak jeśli osobą, którą wyśmiewa jest jeden z czołowych polityków koalicyjnej partii - Zbigniew Ziobro.

Kaczyński śmieje się w Sejmie z własnego posła

Dzisiejsza debata w Sejmie zaczęła się dyskusją na temat reformy sądownictwa w Polsce. Wiadome jest, że plan zaprezentowany przez Prawo i Sprawiedliwość nie przypadł do gustu opozycji i Unii Europejskiej, która zapowiedziała wielkie kary i obostrzenia dla Polski za łamanie konstytucji i przepisów wewnątrz unijnych. Sami politycy PiS wielokrotnie w ciągu ostatnich miesięcy atakowali urzędników z Brukseli i wspólnotę, a prezydent Andrzej Duda nazwał Unię „wyimaginowaną wspólnotą”. Teraz jednak wydawać się może, że narracja płynąca z ust partii rządzącej zmienia się, a jej twarzą został minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Przemówienie mężczyzny w Sejmie wzbudziło wielką radość i śmiech wśród posłów opozycji, którzy nabijali się ze słów polityka. Swojego rozbawienia tą sceną nie mógł ukryć także Jarosław Kaczyński.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ziobro przemawia, Kaczyński w śmiech

Słowa, które wyjątkowo rozbawiły prezesa Prawa i Sprawiedliwości brzmiały tak: - Ustawa, która jest przedmiotem nowelizacji, jest zgodna z polską konstytucją, standardami europejskimi i mieści się w tych wszystkich założeniach, które mają na celu reformę polskiego sądownictwa. Ale jednocześnie nasz rząd, nasze środowisko "dobrej zmiany" konsekwentnie podkreślało, że jesteśmy w UE, szanujemy jej reguły i zasady – powiedział wzbudzając aplauz całego sejmu Ziobro Co reakcja Jarosława Kaczyńskiego oznacza w praktyce dla Polski? Wydawać się może, że prezes PiS od dawna prowadzi grę polityczną, która ma zdekoncentrować skupienie polityków związanych z partią. Mówi się, że losy Ziobry mogą być policzone przy nadchodzącej ponoć rekonstrukcji rządu. Czy to przemówienie miało jeszcze bardziej ośmieszyć publicznie ministra sprawiedliwości?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rossmann kładzie konkurencję na łopatki! Tłumy klientów będą czekać na otwarcie
  2. Amerykańskie służby zabrały się za brytyjską rodzinę królewską! Meghan Markle na celowniku
  3. „Ratowałbyś Kaczyńskiego, gdyby zasłabł”? Odpowiedź ministra rozwścieczy niejednego
  4. Przeciwnik Wassermann ujawnia! Tak zachowywała się posłanka w trakcie kampanii
  5. Znaki zodiaku, które mają największy problem z ODCHUDZANIEM. Co powinny zrobić?
Następny artykuł