Kaczyński się ZŁAMIE! Dla opozycji to NIE jest dobra wiadomość

Kaczyński się ZŁAMIE! Dla opozycji to NIE jest dobra wiadomość Źródło: Fot. pexels.com

Nie milkną spekulacje dotyczące przejęcia stanowiska premiera przez Jarosława Kaczyńskiego. Chociaż wiele sygnałów wskazuje na to, że prezes PiS pozostawi na czele rządu Beatę Szydło, wielu ekspertów wciąż uważa, że Kaczyński w końcu się złamie i zostanie premierem.

O tym, że przewodniczącego PiS ciągnie do premierowania przekonany jest specjalista ds. wizerunku, Mirosław Oczkoś. Specjalista w programie "Wstajesz i weekend" podzielił się z widzami ciekawą teorią na temat oficjalnego powrotu Kaczyńskiego do rządzenia Polską.

Kaczyński nie odmówi sobie przyjemności

Zdaniem Oczkosia były i być może, przyszły premier, w końcu się złamie i nie odmówi sobie przyjemności pozowania do zdjęć i wiodącej roli podczas obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, która odbędzie się już w przyszłym roku. - Mamy okrągłą rocznicę odzyskania niepodległości, stulecie. Wyobraźcie sobie sytuację, że faktycznie rządzący naszym krajem człowiek nie występują na zdjęciach, na rycinach, w podaniach ludowych, w wierszach dzieci, rysowankach. (...) To przechodzi do historii, w związku z czym myślę, że pan prezes Kaczyński złamie się i przejmie stery oficjalnie, tak żeby w tych uroczystościach uczestniczyć - wyjaśnił Mirosław Oczkoś. Oczkoś twierdzi również, że wysokie notowania rządu wynikają z zaspokojenia podstawowych potrzeb wyborców. Specjalista zauważył, że "lud jest znieczulony socjalem, piramida Maslowa jest zaspokojona na podstawowym poziomie".

Przygotowania rozpoczęte?

Zdaniem eksperta, ekipa rządząca już rozpoczęła manewry, które mają na celu ocieplenie wizerunku Kaczyńskiego. Mirosław Oczkoś zwraca również uwagę, że stopniowo marginalizowana jest także rola obecnej premier, Beaty Szydło. Jednym z przykładów działań obliczonych na tego rodzaju rezultaty jest seria spotów z okazji dwóch lat rządów PiS, w których Kaczyński pojawia się zdecydowanie częściej niż Szydło. Specjalista ds. wizerunku twierdzi, że po usunięciu z fotela premiera na Beatę Szydło z pewnością będzie czekało wiele atrakcyjnych stanowisk. Oczkoś twierdzi, że Szydło może "zostać wicepremierem, ministrem od czegoś, ambasadorem, wicemarszałkiem Sejmu". Przyczyną bezpiecznej przyszłości premier Szydło mają być jej wysokie notowania w Prawie i Sprawiedliwości. Źródło: tvn24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News