Nawet tak zdeterminowani i twardzi ludzie jak Jarosław Kaczyński mają swoje lęki. Czasem bywają one irracjonalne, a innym razem wynikają z przykrych doświadczeń. Największa obawa szefa PiS ma duży związek z jego przeszłością.

Były premier przyznał, że boi się latać, a jego lęk ma związek z katastrofą smoleńską, w której zginął jego brat Lech Kaczyński oraz pozostałe 95 osób. Mimo niechęci do samolotów szef PiS postanowił się przełamać i wsiadł na pokład rejsowego samolotu lecącego z Warszawy do Londynu, gdzie spotkał się z premier Wielkiej Brytanii, Theresą May.

ZOBACZ TAKŻEEuropa w szoku. O tym co właśnie zrobił Kaczyński będzie mówił cały świat

Prośba matki

Lęk przed lataniem u byłego premiera spotęgowała matka braci Kaczyńskich, która powtarzała prezesowi PiS, że „jednego syna już straciła i nie chce stracić drugiego”. Kaczyński opowiada również, że od tamtej pory unikał samolotów.

– Prosiła mnie, żebym nie latał samolotami i bardzo uważał, jak jeżdżę na drodze – powiedział mediom prezes PiS.

Bezpieczny lot

Kaczyński udał się do Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w spotkaniu w siedzibie premier przy Downing Street 10. Wraz z prezesem Prawa i Sprawiedliwości na pokład samolotu wsiedli tylko najbliżsi współpracownicy, m.in. wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Wizyta przewodniczącego partii była tajna.

– Na pokład samolotu prezes wszedł jako ostatni. Usiadł w klasie biznes. Było z nim około pięciu osób, w tym jeden ochroniarz. Lot był spokojny, Kaczyński był zajęty lekturą gazet. Po wylądowaniu na Heathrow prezes traktowany był jak zwykły pasażer. Musiał przejść około kilometra do odprawy, wywołując niemałą sensację – powiedział jeden ze współpasażerów Kaczyńskiego.

Samolot z Kaczyńskim na pokładzie wylądował na lotnisku Heathrow o czasie, a lot miał odbyć się bez żadnych zakłóceń i w przyjaznej atmosferze.

Kaczyński odwiedził Londyn, aby porozmawiać z premier May i przygotować grunt pod sobotnie negocjacje w Rzymie. Szef PiS swoją wizytą po raz kolejny dał pożywkę swoim politycznym przeciwnikom, którzy twierdzą, że Beata Szydło jest niesamodzielna i realizuje wyłącznie polecenia prezesa.

ZOBACZ TAKŻE: Ten sondaż to śmiertelny cios w PiS! Polacy popierają…

Jakie sekrety skrywa przeszłość Merkel? 10 nieznanych faktów z życia kanclerz

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS

...

Zobacz również