PiS poddaje się ws. wojny o sądy?! Ujawniono ustępstwa na jakie zgodził się Kaczyński

PiS poddaje się ws. wojny o sądy?! Ujawniono ustępstwa na jakie zgodził się Kaczyński

Kaczyński poddał się presji ze strony Komisji Europejskiej? Wszystko na to wskazuje. Mimo iż przywódca Prawa i Sprawiedliwości przez długi czas nie chciał zgodzić się na żadne ustępstwa, to właśnie osiągnięto w tej sprawie progres. Mamy wypowiedź jednego z posłów PiS.

Kaczyński przez bardzo długi czas bronił się przed przyjęciem rozstrzygnięć płynących ze strony Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wszystko wygląda jednak na to, że postanowił zmienić front. Do Sejmu wpłynął zupełnie nowy projekt ustawy o Sądach Najwyższych.

Kaczyński się ugiął. Sędziowie w stanie spoczynku będą mogli wrócić do pracy

Głos w sprawie ustawy o SN zabrał Marek Ast z Prawa i Sprawiedliwości. Mężczyzna oświadczył, że szykuje się kolejna nowelizacja, która pozwoli na powrót do pracy tym sędziom, którzy obecnie przebywają w stanie spoczynku. Komunikat w tej sprawie przekazała Polska Agencja Prasowa. - Projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym daje podstawę do powrotu do SN tych sędziów, którzy przeszli w stan spoczynku. Ci, którzy chcieliby pozostać w stanie spoczynku też mają taka możliwość - powiedział Marek Ast. Polityk dodał, że Prawo i Sprawiedliwość szanuje ustalenia TSUE, dlatego też zdecydowało się na złożenie nowelizacji ustawy o Sądach Najwyższych.

Potrzebna będzie zgoda prezydenta

Jak się okazuje projekt nie jest tak piękny, jak mogłoby się to wszystkim wydawać. Powrót do pracy owszem, będzie możliwy, jednak będzie wymagał specjalnych zgód. Taką decyzję będzie musiał zatwierdzić sam prezydent Andrzej Duda.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Posiedzenie Sejmu odbędzie się już dzisiaj i to właśnie na nim rozstrzygnięte zostać mają losy nowego projektu ustawy. Jarosław Kaczyński wystąpił z prośbą do Marszałka Sejmu, aby ten rozszerzył porządek obrad o właśnie ten punkt. Według nieoficjalnych informacji nagła zmiana planów Prawa i Sprawiedliwości wynika z reprymendy, jaką partia otrzymała ze strony wiceszefa Komisji Europejskiej. W listopadzie odbyło się bowiem już siódme posiedzenie Rady Unii Europejskiej w tej sprawie. Sprawę skomentował znany polski dziennikarz i publicysta, Tomasz Lis: - PiS wymiękł w sprawie wyrzuconych sędziów Sądu Najwyższego. Nie zapominajmy jednak o tym, że zamach na TK, sądy powszechne oraz KRS się udał, a do dwóch izb SN trafiła grupa w większości niekompetentnych miernot lojalnych wobec PIS - napisał na swoim profilu na Twitterze.Najlepsze newsy dnia:

  1. „Ratowałbyś Kaczyńskiego, gdyby zasłabł”? Odpowiedź ministra rozwścieczy niejednego
  2. Spoczywaj w pokoju. To była spodziewana, spokojna śmierć. Miliardy chrześcijan w żałobie na całym swiecie
  3. Córka Leszka Millera Jr obdarta z intymnych tajemnic. W życiu byście się tego nie spodziewali
  4. Łóżkowa sesja Barbary Kurdej-Szatan z mężem. Gorące zdjęcie oszołomiło internautów!
  5. Znaki zodiaku, które mają największy problem z ODCHUDZANIEM. Co powinny zrobić?
Następny artykuł