Prof. Sadurski: Kaczyński bierze ludzi z hakami i byłych kapusiów

Prof. Sadurski: Kaczyński bierze ludzi z hakami i byłych kapusiów Źródło: RMF FM

Jarosław Kaczyński został w dosadnych słowach skrytykowany przez profesora Wojciecha Sadurskiego. Szefowi PiS oberwało się za przychylny rządowi wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. legalności nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Zdaniem naukowca Kaczyński nie cofnie się w walce o władzę przed niczym, nawet "ludźmi z hakami".

Nieczęsto słyszymy tak dosadną krytykę. Tym razem znów w roli głównej znalazł się Jarosław Kaczyński. Wszystko za sprawą orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który przypieczętował zmiany w KRS, forsowane swego czasu przez PiS.

Zdaniem komentatorów politycznych sprawy wymykają się spod demokratycznej kontroli. Dowodzi tego chociażby wypowiedź lidera opozycyjnej PO, Grzegorza Schetyny.

Prof. Sadurski: "Jarosław Kaczyński bierze ludzi, którzy nie cofną się przed ześwinieniem"

- Jeden dzień. Upartyjniony Trybunał Konstytucyjny zatwierdza upartyjnienie Krajowej Rady Sądownictwa. A szef PKW alarmuje przed upartyjnieniem procesu wyborczego. Polacy mają wielki wybór: na Wschód z PiSem albo na Zachód z Koalicją Obywatelską - napisał na Twitterze Schetyna. 

Sprawę skomentował też profesor Wojciech Sadurski, który pozwolił sobie na wielce wymowny komentarz.

- Jarosław Kaczyński jako headhunter albo HR, przetłumaczcie mu to na polski: „personalny”, jest genialny. Bierze ludzi z hakami, PZPR-owską przeszłością np. Saryusz Wolski lub byłych kapusiów np. Przyłębski bo wie, że oni nie cofną się przed ześwinieniem. I są jego, na zawsze - krytykuje prezesa PiS na Twitterze Sadurski.

Zawiłości prawne naukowiec stara się "tłumaczyć" na bardziej przystępny sposób. Działaczom PiS na pewno nie spodoba się ta interpretacja.

- Ta groteska prawnicza zdumieje niektórych prawników, innych rozbawi. Gdy jeden niekonstytucyjnie uformowany organ „orzeka” pod przewodnictwem dublera, a ustami nielegalnie wybranej Prezes o innym niekonstytucyjnie powołanym organie, i wystawia mu świadectwo legalności, mamy do czynienia z zastosowaniem jurydycznej doktryny Mrożka - pisał w kolejnym wpisie na Twitterze prof. Wojciech Sadurski.

źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News