Koniec wieloletniego sojuszu! To było dla Kaczyńskiego za wiele, Rydzyk na dnie

Koniec wieloletniego sojuszu! To było dla Kaczyńskiego za wiele, Rydzyk na dnie Źródło: Fot. YouTube/wSensie.tv

Ojciec Tadeusz Rydzyk zdecydował się na poważne kroki, które jedynie pogłębią jego konflikt z Prawem i Sprawiedliwością. Internauci już dziś spekulują, że kontrowersyjny duchowny zostanie wkrótce całkowicie odcięty od państwowych dotacji. Jaki jest powód tych przypuszczeń?

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny stanął w opozycji do polityki prowadzonej przez obecny obóz władzy. Tym razem przeciwstawił się narracji, którą PiS prowadzi w sprawie branży hodowców zwierząt na futra.

Rydzyk na wojennej ścieżce z PiS

Jarosław Kaczyński znany jest ze swej miłości do zwierząt, dlatego też stara się w Sejmie optować za zwalczaniem kontrowersyjnego biznesu futrzarskiego. Działania te nie podobają się jednak Rydzykowi, który z pomocą swych mediów stara się przekonywać o tym, jak potrzebna i ważna jest to branża. - Bzdura lobbystów, którzy mają teraz miliony do stracenia. Są skuteczni - mają swoje pseudoinstytuty naukowe, a nawet media. Mówią, że branża futrzarska to perła w koronie polskiego rolnictwa, ale w rzeczywistości to sektor marginalny i na dodatek bardzo szkodliwy - skomentował podobne doniesienia poseł z ramienia PiS, Krzysztof Czabański.

Kontrowersyjny duchowny nie odpuszcza

Ojciec Rydzyk zamierza jednak prowadzić własną "politykę" w opozycji do obozu rządzącego, z którym zdawał się doskonale współpracować od lat. Chce więc, aby w TV Trwam wyemitowano film pod tytułem "Zaćmienie - czy Polska zda egzamin z człowieczeństwa?", powstały z inicjatywy potentata branży futrzarskiej, Szczepana Wójcika. Obraz opowiada o tzw. "ekoterrorystach" oraz ich rzekomo szkodliwych działaniach, które niszczą istotny biznes, jakim jest hodowla zwierząt na futra. Internauci twierdzą więc, że PiS może całkowicie odwrócić się od Rydzyka, który zostanie wtedy odcięty od gigantycznego źródła dochodu. Jak w tej sytuacji zachowa się duchowny? Odpowiedź na to pytanie poznamy prawdopodobnie już wkrótce. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. OFICJALNE: Donald Tusk właśnie odpalił polityczną bombę atomową!
  2. Córka Kaczyńskiej wygląda koszmarnie. Siniaki i rozmazany makijaż
  3. Służbom opadły szczęki. Odkryto, co się działo w Kancelarii Premiera
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News