Gwiazdor Pink Floyd upokorzył Kaczyńskiego ze sceny! Dzieje się na koncercie w Gdańsku

Gwiazdor Pink Floyd upokorzył Kaczyńskiego ze sceny! Dzieje się na koncercie w Gdańsku

Roger Waters uważany jest za jednego z ojców kultowego zespołu Pink Floyd. Występujący obecnie solowo artysta przybył więc do Polski, aby zagrać tu swój kolejny koncert. Niewielu fanów spodziewało się jednak, że muzyk tak otwarcie zaatakuje ze sceny Jarosława Kaczyńskiego.

Waters w piątek zagrał w Krakowie, a dziś pojawił się w Gdańsku. Na obydwu koncertach ze sceny popłynął do widowni bardzo jasny przekaz na temat polskiej oraz światowej sytuacji politycznej.

Roger Waters upokorzył Jarosława Kaczyńskiego

Najbardziej intensywna krytyka uderzyła w Jarosława Kaczyńskiego, którego muzyk oskarżył o... szerzenie neofaszyzmu. Poza tym gwiazdor odniósł się do pozycji Kościoła oraz sytuacji łamania w naszym kraju konstytucji. - Uwolnijcie media, uwolnijcie sądy, konstytucja, konstytucja, konstytucja - napisano na telebimach za występującym Watersem. - Jest jeszcze jedna fundamentalna zasada, którą powinno się wprowadzić na świecie, ale szczególnie tutaj, w tym wspaniałym kraju, Polsce. To rozdzielność państwa i Kościoła - zabrzmiało także ze sceny. Co ciekawe, wśród polityków, którzy mają promować na świecie neofaszyzm, Waters wymienił także innych niezwykle wpływowych przywódców. Znaleźli się wśród nich między innymi Viktor Orban oraz Donald Trump.

Kim jest Roger Waters?

Waters urodził się 6 września 1943 roku w Great Bookham. Jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych muzyków XX wieku, który wciąż nie przestaje jednak koncertować. Gwiazdor jest najbardziej znany przede wszystkim jako członek kultowego zespołu Pink Floyd. Waters pozostawał jego członkiem w latach 1965-1985. Później rozpoczął niezwykle owocną karierę solową. Roger Waters Fot. Facebook Roger Waters Fot. Twitter Roger Waters Fot. Twitter

ZOBACZ TAKŻE: Kompromitacja Ministerstwa Obrony! Nagie selfie na ich oficjalnym profilu

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński w końcu odchodzi z polityki?! O tych słowach mówi już cała Polska

ZOBACZ TAKŻE: Horror Leppera wraca po latach! Samoobrona nie zamierza odpuścić

ZOBACZ TAKŻE: Ksiądz broni festiwalu Owsiaka. Wierni nie dowierzają

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News