Kaczyński przyłapany! Dziennikarz zdążył zrobić zdjęcie

Kaczyński przyłapany! Dziennikarz zdążył zrobić zdjęcie

Kaczyński odjeżdża w towarzystwie potężnej eskorty? Dziennikarz Jacek Gądek zrobił zdjęcie, gdy limuzyna prezesa PiS opuszczała centrum miasta. Wczoraj miała miejsce konwencja samorządowa PiS, na której Patryk Jaki przedstawił swój program. Skąd te środki ostrożności?

Kaczyński opuścił konwencję samorządową partii w towarzystwie kilkudziesięciu policjantów. Zdjęcie uchwycił dziennikarz Jacek Gądek, który zamieścił je na Twitterze. Zadziwiająca liczba funkcjonariuszy asystowała prezesowi PiS "odgradzając" go od protestujących.

Kaczyński ochraniany przez policjantów. Czy prezes musi korzystać z pomocy tak wielu funkcjonariuszy?

Wczorajsza konwencja samorządowa pozwoliła Patrykowi Jakiemu na zaprezentowanie swojej wizji nowej Warszawy. Podczas spotkania czołowi politycy PiS-u wspierali swojego kandydata. Przemawiał sam Jarosław Kaczyński. - Takiego człowieka potrzebuje Warszawa. Człowieka wielkiego planu dla Warszawy, bo Polska zasługuje w końcu, aby mieć wielką stolicę. Dobrze zorganizowaną, przystosowaną do potrzeb mieszkańców, służącą także wszystkim tym celom, z którymi związana jest stołeczność, a przede wszystkim piękną - powiedział prezes PiS. Dało się wyraźnie zauważyć, że politycy wiernie wspierają swojego kandydata z Opola. Mateusz Morawiecki zauważa, że Jaki jest propozycją dla miasta, które potrzebują "człowieka z charakterem". - Widzę Johna Wayne w nim. Był Lucky Luke, będzie Lucky Jaki - dodał przewrotnie premier.

Prezes PiS pod specjalnym nadzorem

Pod budynkiem, gdzie miała miejsce konwencja samorządowa Prawicy zebrali się przedstawiciele KOD. Według informacji, jakie podał dziennikarz Jacek Gądek - było ich niewielu, bo jedynie około piętnastu. Jednak policja zareagowała w sposób wyjątkowo sumienny i dosłownie "odgrodziła" prezesa od ludzi z ulicy. W otoczeniu kilkunastu policjantów Kaczyński opuścił centrum. Wielu pyta, dlaczego funkcjonariusze zareagowali tak zdeterminowanie? Zdjęcie natychmiast zebrało setki komentarzy. Internauci podzielili się, sugerując, że prezes z jednej strony nie powinien używać funkcjonariuszy publicznych w tak zaangażowany sposób, bo pełni jedynie rolę prezesa PiS, inni uważają, że ma wiele powodów do obaw.

Polacy chwalą i krytykują

- Trzeba mieć nadzieję, że KOD i UBywatele w końcu znikną z życia publicznego i normalni ludzie nie będą musieli obawiać się gróźb pozbawienia życia, a policja nie będzie musiała ochraniać ich każdego dnia - czytamy w komentarzu się pod zdjęciem dziennikarza.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Prawica regularnie chce wieszać Tuska, pali kukły polityków opozycji, wzywa do przemocy i nikt nie korzysta z takiej ochrony. Facet ma paranoję. Jak był w opozycji to przecież też miał taką obstawę - pojawia się dalej. - Dokładnie tak, nie jest potrzebne szczucie jeden na drugiego, jeśli ktoś jest winny powinien za to ponieść karę, nieważne z jakiego ugrupowania, patrzmy na ręce politykom żeby pracowali dla nas i dla Polski, tylko bez agresji, bo ta zawsze rodzi w odpowiedzi też agresję - czytamy dalej. Nie wiadomo jednak, czy specjalne środki ostrożności w ochronie zostały użyte wobec wszystkich polityków PiS, którzy brali udział w konwencie PiS. Kaczyński Twitter/Jacek Gądek  ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński klaskał, Jaki podskakiwał. Hip-hopowa impreza PiS hitem sieci
  2. Dziennikarze wyrzuceni z wydarzenia! "dla TVPiS nie ma tu miejsca"
  3. Rząd PiS w centrum afery. Brejza ma haka na dwóch ministrów
Następny artykuł