kaczyński_po
yt/Telewizja Republika
Anna Maria Guziewska - 24 Grudnia 2018

Kaczyński ma prezent dla Polaków. Rozwiązanie Sejmu i przyspieszone wybory są realne?

Kaczyński zrobi prezent Polakom i rozwiąże Sejm? Dziennikarze obserwujący działania rządu mają pewne uwagi. Okazuje się, że strategia prezesa PiS może prowadzić właśnie do przedterminowych wyborów. Jeśli miałyby się odbyć w marcu, potrzebna byłaby zgoda prezydenta.

Kaczyński dogada się z Dudą? Okazuje się, że słabnąca pozycja i dość krytyczny bilans wizerunkowy PiS-u może tchnąć prezesa do kilku strategicznych ruchów. Okazuje się, że przedterminowe wybory są możliwe. Wszystko za sprawą analizy ostatnich doniesień medialnych i za sprawą... ustawy budżetowej.

Czy Kaczyński gra na czas z Dudą? Kolejne informacje w sprawie przedterminowych wyborów

Politycy PiS boją się, że wybory do europarlamentu mogą pokazać aktualne nastroje Polaków, którzy oceniają działania rządu z dość przewidywalnym spadkiem entuzjazmu. Przedterminowe wybory parlamentarne miałyby pokazać, że partia Kaczyńskiego ma wciąż ważną pozycję, bo jeśli wierzyć sondażom - wciąż jest na szczycie zestawień. O to miał zabiegać głównie Zbigniew Ziobro, który zauważa, że Morawiecki pozostałby bez szans w starciu o fotel premiera. Konflikt między dwojgiem jest znany od dawna i ma podobno niebagatelny wpływ na nastroje w partii. Aby doszło do wcześniejszych wyborów, Jarosław Kaczyński musiałby o zgodę i ingerencję poprosić Andrzeja Dudę. Napięte relacje między dwojgiem nie sprzyjają jednak dyskusjom. Wizję przedterminowych wyborów postanowiła zdementować Beata Mazurek, która w swoim Twitterze napisała, że plotek nie potwierdza.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jan Paweł IIJan Paweł II w ostatnich chwilach życia. 9 zdjęcie będzie prawdziwym wstrząsem dla KatolikówCzytaj dalej
Dziennikarze "Gazety Wyborczej" postanowili jednak prześledzić obecne działania PiS-u i wskazują, że wizja przedterminowych wyborów wciąż jest możliwa. Chodzi o budżet Senatu, który zostanie złożony na biurku prezydenta w połowie stycznia. Ten sam nie został jednak przygotowany przez Sejm. Z drugiej strony wiadomo, że PiS chce jeszcze przed jesienią dać możliwość Polakom pójść do urn. Nadchodzący wrzesień pokaże krytyczny moment reformy edukacji Anny Zalewskiej, który z pewnością przełoży się na notowania partii. Kaczyński zdaje sobie z konsekwencji działań, których nie podjął zbyt ostrożnie i chciałby mimo wszystko zwyciężyć i w PE, i w Sejmie. Decyzja jednak zależy od prezydenta.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Morawiecki okłamał Polaków. Będą podwyżki, gigantyczna afera
  2. Kolejny wypadek w kopalni. Niesamowita tragedia, ratownicy liczą na cud
  3. Donald Tusk będzie miał wyjątkowe święta. Jarosław Kaczyński może mu tylko pozazdrościć!
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
Andrzej GrabowskiPolsat: Groźne wypadki gwiazd stacji. Prawdziwe dramaty na drogachCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News