Kaczyński: Przeciwnicy Unii Europejskiej to
Wiadomości Pikio - 5 Maja 2016

Kaczyński: Przeciwnicy Unii Europejskiej to "szkodnicy i awanturnicy"

Lider obozu władzy, Jarosław Kaczyński, stwierdził, że przeciwnicy obecności Polski w Unii Europejskiej to "szkodnicy i awanturnicy". Media nieprzychylne PiS postanowiły wytknąć mu, że w jego formacji nie brakuje takich ludzi.

- Być w Europie, to być w Unii Europejskiej. Polacy są Europejczykami dlatego, że są Polakami, ale realna przynależność do Europy to przynależność do Unii. Ci, którzy mówią inaczej są szkodnikami, są politycznymi awanturnikami - powiedział Jarosław Kaczyński w swoim orędziu z okazji Dnia Flagi.

To reakcja Kaczyńskiego na słowa Grzegorza Schetyny, który oświadczył kilka dni wcześniej, że jeśli "PiS będzie działał antyeuropejsko i wyprowadzał Polskę z UE" to Platforma będzie starała się zorganizować ogólnonarodowe referendum w sprawie obecności Polski w UE. Miałoby to dać Polakom szansę wypowiedzenia się w temacie.

Po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, media nieprzychylne jego formacji postanowiły mu wytknąć fakt, iż wielu polityków jego obozu otwarcie przyznaje się do bycia gorliwymi przeciwnikami obecności Polski we wspólnocie europejskiej.

Jednym z cytowanych polityków PiS, który otwarcie przyznał, że obecność Polski w UE może nieść za sobą poważne konsekwencje jest Krystyna Pawłowicz, która wielokrotnie - w bardzo ostry sposób - wypowiadała się na temat Unii Europejskiej. Jej najbardziej znana wypowiedź to ta o fladze UE, którą nazwała szmatą, także to gdy oświadczyła, iż modli się by UE sama się rozpadła. Polity PiS przygotowała również wniosek do Trybunału Konstytucyjnego ws. niezgodności z Konstytucją członkostwa Polski w UE oraz zasiada (jako jedyna poseł spoza Kukiz'15) w sejmowym zespole badającym negatywne skutki obecności Polski we wspólnocie.

Innym posłem PiS przytaczanym przez nieprzychylne władzy media jest Stanisław Pięta, który wielokrotnie stwierdził, że sens pozostawania Polski w Unii Europejskiej wyraźnie zanika. Według Pięty "biurokratyczny, pasożytniczy i antynarodowy, zarządzany przez wrogich chrześcijaństwu aborcjonistów i sodomitów" twór jakim jest Unia Europejska nie jest marzeniem Polaków.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: tokfm
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News