Zwrot ws. taśm Kaczyńskiego! Sprawą zajmie się prokuratura

Zwrot ws. taśm Kaczyńskiego! Sprawą zajmie się prokuratura

Kaczyński jest dziś na ustach całej Polski. Trwa zamieszanie wokół negocjacji prezesa PiS z deweloperem, który miał wybudować "wieżowiec marzeń partii". Jak donosi serwis Gazeta.pl sprawą zajmie się warszawska prokuratura. To czyni sprawę rozwojową, trudną do zbagatelizowania, mimo komentarzy środowiska PiS i prorządowych mediów.

Czy Kaczyński wprowadził w błąd austriackiego inwestora? Zdaniem "Gazety Wyborczej" i mecenasa Romana Giertycha prezes PiS mógł dopuścić się złamania prawa.

Kaczyński i jego biurowiec. Sprawą zajmie się prokuratura

Gazeta.pl napisała dziś, że nowe kulisy ws. spółki Srebrna, nad którą pieczę trzyma prezes Prawa i Sprawiedliwości, staną się przedmiotem prac śledczych. Mimo kolejnych głosów ze środowiska partii rządzącej, że "tematu nie ma", sprawa jest rozwojowa. Wbrew temu, co słyszymy dziś od rządzących i prawicowych mediów. Radio Zet podało przed chwilą informacje o zawiadomieniu prokuratury. Potwierdził ją dziennikarz stacji na osobistym profilu na Twitterze, gdzie zamieścił skan zawiadomienia prokuratury. - Doniesienie do prokuratury na Prezesa PiS, który wykorzystując zaufanie oparte na więzach powinowactwa miał doprowadzić Geralda Birgfellnera do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - napisał przed chwilą na Twitterze Mariusz Gierszewski, dziennikarz Radia Zet. Austriak, co wynika z zawiadomienia, wyświadczył usługi na rzecz Srebrnej na kwotę 1,3 miliona euro. Był pewny, że szef PiS jest decyzyjną osobą w spółce Srebrna, odpowiedzialną za inwestycję.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Śledczy przeanalizują teraz wątek tej sprawy. Ustalą, czy swoimi działaniami Jarosław Kaczyński wprowadził w błąd austriackiego dewelopera.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dorota Szelągowska skomentowała swoją WAGĘ. Takich słów nie spodziewał się NIKT
  2. Z kim ma dziecko Omenaa Mensah? To jak nazywa się jej syn, to dla wielu TOTALNE zaskoczenie
  3. Czym się zajmuje Instytut Lecha Kaczyńskiego? Jego siedziba miała stanąć przy Srebrnej
  4. Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Prawdziwy majątek prezesa PiS
  5. Pekao w centrum afery taśmowej Kaczyńskiego. Jest zaskakująca odpowiedź banku
Następny artykuł