Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Financial Times” oświadczył, że na wprowadzenie w życie wszystkich obietnic wyborczych, które określano mianem „dobrej zmiany”, jego formacja potrzebuje dwóch kadencji. 

„Financial Times” poświęcił prezesowi Prawa i Sprawiedliwości sporo miejsca gdzie m.in. nakreśla jego sylwetkę jako tego, który mianuje aktualnie rządzących w Polsce tj. premiera, prezydenta i ministrów, a także jako tego, który steruje polską polityką.

Artykuł o Kaczyńskim dopełnia przeprowadzony z nim wywiad, w którym oświadczył m.in. że jego formacja potrzebuje ośmiu lat na wprowadzenie „dobrej zmiany”.

 – Aby uczynić Polskę inną i lepszą, wprowadzić dobrą zmianę, którą obiecaliśmy, będziemy potrzebowali ośmiu lat, dwóch kadencji w parlamencie – powiedział Kaczyński.

Kaczyński pytany o kontrowersje, wywołane w krajach zachodnich przez decyzje jego rządu oraz o krytykę ze strony Komisji Europejskiej, przekonuje, że to co się dzieje aktualnie w Polsce to nie „rewolucja” a „reformacja”.

 – Chcemy to zmieniać krok po kroku, to nie rewolucja, ale reformacja. Jest bardzo wiele spraw, które wymagają naprawy, a z natury zmiany wynika, że może się ona kończyć konfliktem – mówi prezes PiS.

Prezes partii rządzącej stwierdził również, że sytuacja w Polsce jest bardzo zła.

 – Establishment w tym kraju twierdzi, że wszystko jest OK, ale nic nie jest OK, jest radykalnie nie OK – oznajmił Kaczyński.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: financial times / money / tokfm

Zobacz również