Kaczyński podjął przełomową decyzję. W PiS są przerażeni

Kaczyński podjął przełomową decyzję. W PiS są przerażeni Źródło: fot. youtube.com/Radio Maryja

Nieobecny przez ostatni miesiąc w wielkiej polityce Jarosław Kaczyński wraca z wielkim hukiem. Plany prezesa PiS na nadchodzące dni przeraziły część działaczy partii i polityków Zjednoczonej Prawicy. Przyszłość ekipy rządzącej zależy całkowicie od niego.

Od czwartego maja do ósmego czerwca Jarosław Kaczyński był hospitalizowany w Wojskowym Instytucie Wojskowym z racji zwyrodnienia stawu kolanowego. Przez te kilka tygodni rzeczywistą władzę w partii sprawował Joachim Brudziński, a centrum decyzyjne przeniosło się do szpitala przy ul. Szaserów. O stanie zdrowia byłego premiera mówiło się wiele i nie zabrakło podejrzeń o występowanie w jego ciele nowotworu. Dyskusja o raku wywołała oczywiście pytania natury politycznej. Dywagowano nad ewentualnym odejściem prezesa z polityki, oddaniu władzy w partii swoim współpracownikom, czy nawet jego śmierci. Nastroje te starał się uspokajać właśnie szef MSWiA. Brudziński zapewniał o rychłym powrocie Kaczyńskiego, starając się odebrać wszelką nadzieję wewnątrzpartyjnej opozycji. Teraz do rozprawy z domniemanymi spiskowcami przystąpi sam lider Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Kaczyński wraca i podejmuje przełomową decyzję

Gdy wypowiadają się dla mediów o stanie, w jakim znajduje się jego przełożony, Brudziński zwrócił się bezpośrednio do, jak ich nazwał, delfinów, czyli osób mających nadzieję na przewrót w partii i roszady związane z odejściem Kaczyńskiego. Minister jasno dał im do zrozumienia, że taka sytuacja nie nastąpi, a wszelkie podobne zapędy będą surowo tępione. Teraz sprawy w swoje ręce wziął sam Jarosław Kaczyński, który wedle informatorów Faktu już podjął decyzję o ostatecznym rozprawieniu się z chętnymi na jego stanowisko. Rzekomo wie już nawet, na kiedy zwoła posiedzenie prezydium komitetu politycznego. - Prezes wkracza i nie wybacza. Zwłaszcza tym, którzy coś usiłowali kombinować pod jego nieobecność - powiedział dziennikowi informator z samego serca PiS. Jak dalej podaje informator, w PiS zawiązał się triumwirat złożony z Beaty Szydło, Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina wycelowany w zaufanych i bliskich współpracowników prezesa - Joachima Brudzińskiego (drugiego człowieka w PiS, zwanego prawą ręką Kaczyńskiego) oraz Mariusza Błaszczaka, szefa MON. Wszystkie dalsze decyzje związane z przyszłością rzekomych spiskowców, a co za tym idzie przyszłości Zjednoczonej Prawicy, podjęte zostaną w przyszłym tygodniu. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda zakończy karierę w polityce? Porażające doniesienia mediów
  2. Tragedia w kujawsko-pomorskim! Są ofiary śmiertelne, wielu rannych
  3. Nie żyje polski bramkarz. Zmarł przed meczem swojej drużyny
źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News