Kaczyński pęknie ze złości! Wystawią sztukę z nim w roli głównej

Kaczyński pęknie ze złości! Wystawią sztukę z nim w roli głównej

Jarosław Kaczyński chyba nie będzie miał powodów do radości. Za kilka dni w Poznaniu odbędzie się premiera spektaklu "K". Prezes PiS raczej się na niego nie wybierze.

To się raczej liderowi partii rządzącej nie spodoba. W poznańskim Teatrze Polskim za kilka dni odbędzie się premiera spektaklu, w którym postać głównego bohatera będzie wzorowana na Jarosławie Kaczyńskim. Jak twierdzi dyrektor artystyczny teatru Maciej Nowak, niezależnie od sympatii politycznych, to prezes PiS jest postacią, która jest architektem polskiej współczesności. Paweł Demirski i Monika Strzępka są autorami spektaklu. Jak twierdzą, przygotowują sztukę o Polakach. Ma to być spektakl opowiadajacy o wspaniałej polskiej tradycji. Maciej Nowak był gościem programu "Skandaliści" i został spytany o to, dlaczego Jarosław Kaczyński jest inspiracją. - Możemy się nie zgadzać, ale jest to osoba, która zyskała taką potęgę polityczną, że może konstruować nasze polskie losy. Widzę go teraz poprzez perspektywę spektaklu, jeszcze rano byłem na próbie. Niewątpliwie jest to postać historyczna, o której przyszłe pokolenia będą się uczyły - stwierdził Nowak Akcja spektaklu ma się toczyć podczas nocy wyborczej 2019 r. Autorzy mocno wybiegają w przyszłość. Samo zakończenie sztuki nie jest jeszcze gotowe. Paweł Demirski cały czas zastanawia się, jak ma się to wszystko potoczyć. Na pewno autor ma już jakąś wizje, ale kropka nie została jeszcze postawiona.

Politycy pójdą na spektakl

Kilku polityków spytano o to, jak postrzegają ten spektakl. Oczywiście znajdą się zwolennicy co i przeciwnicy. Wystawienie tej sztuki może spowodować taką samą burzę jak "Klątwa". Tadeusz Cymański mówi wprost, że nie widzi w tym nic złego by artyści mówili o politykach. - Nie widzę nic złego, że artyści o nas mówią. Jeśli ktoś mnie zaprosi, jeśli będę miał czas, to tak, ale nie polecę z wywieszonym językiem - stwierdził polityk. - O panu Kaczyńskim powinno być jak najwięcej sztuk, jego dzieła wiekopomne powinny być wydane złoconymi literami - ironizował poseł Europejskich Demokratów Stefan Niesiołowski. W podobnym tonie wypowiadają się internauci. Jedni zachwalają, że taka sztuka powstaje i będzie obrazowała dzisiejsza sytuację polityczną. Są też głosy krytyki, że może to obrażać Jarosława Kaczyńskiego i będzie podkopywać jego autorytet. Źródło: wiadomości.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News